Tradiční závod moderních gymnastek jednotlivkyň přinesl právě uplynulý víkend. Devátého ročníku domácí soutěže, která nesla název O pohár města Vyškova, se zúčastnila více než stovka závodnic nejen z Česka. Děvčata zacvičila své připravené sestavy v celkem desíti kategoriích. Sportovní hala v Purkyňově ulici tak zažila doslova gymnastický maraton.

Pohárový závod měl punc mezinárodní soutěže. „Startovní pole tvořilo více než sto závodnic nejen z České republiky, ale přijely také gymnastky ze Slovenska a z Chorvatska. Oddíl z Poreče k nám jezdívá pravidelně,“ informovala o účasti jedna z rozhodčích Jitka Kapounková. Gymnastické zápolení odstartovala nejmladší věková kategorie sedmiletých děvčat, která předváděla jednu sestavu bez náčiní. Z domácích zástupkyň se nejlépe umístila na pátém místě Kristýna Šťastná, o tři příčky za ní skončila Natálie Veiglerová a desátá byla Zuzana Kunhartová. I osmileté gymnastky se prezentovaly s jednou skladbou. V této kategorii si vedla nejlépe druhá Markéta Urbancová, těsně za medailovým umístěním skončila Markéta Paludová. Aleně Michálkové patřilo šesté a Denise Gottvaldové jedenácté místo.

Devítiletá a starší děvčata již před rozhodčí předstupovala se dvěma sestavami, ať už bez náčiní či s míčem, stuhou, obručí, švihadlem nebo kužely. Mezi desetiletými Nadějemi byla úspěšná Nikola Dorková stříbrná a Adéla Plchová bronzová. Šestá a sedmá příčka patřila Veronice Michálkové a Daně Suchomelové, pole této kategorie uzavřela jedenáctá Sabina Zourková.

Radost do řad vyškovského klubu přinesly výsledky jedenáctiletých Nadějí, kde první tři místa patřila domácím. Za zlatou Evu Schmiedovou se zařadila Karolína Kapounková a Denisa Vlašínová. „Třetí místo Denisy Vlašínové byl velký úspěch, doposud se neumístila na medailové pozici. U mladších závodnic se to velmi střídá,“ zhodnotila úspěchy Kapounková. Na prvenství dokázala mezi mladšími kadetkami dosáhnout Veronika Nohelová, která za sestavu s obručí a libovolným náčiním posbírala nejvíce bodů.

Na medaili opět dosáhla také Michaela Pavlíková, které získala stříbro, za ní čtvrtá a pátá skončily její klubové kolegyně Eliška Trněná s Annou Taušovou. V kadetkách starších nenašla přemožitelku vyškovská mistryně Petra Štaudrová, jež se stuhou a míčem dosáhla na zlato, bronz si odnesla Michaela Daňková. „Zacvičila jsem sestavu se stuhou a míčem. Míč je mé oblíbené nářadí. Na první místo jsem si moc nevěřila, v mé kategorii cvičily také Chorvatky, cvičily sice dobře, ale dělaly nějaké chyby. Teď už mě žádný velký závod nečeká, až na podzim se zase rozjede nová sezona,“ sdělila Štaudrová.

V nejstarší kategorii dorostenek dokázala zabodovat Andrea Kapounková. „S druhým místem jsem moc spokojená, dorostenek závodilo šest. Přede mnou byla letošní mistryně, což byla velká konkurence. Zacvičila jsem s kužely a míčem. Míč mám jako náčiní raději,“ sdělila své dojmy ze závodu gymnastka.

O pohár města Vyškova 2009

Kategorie 7 let:
5. Šťastná, K., 8. Veiglerová, N., 10. Kunhartová, Z.
Kategorie 8 let:
2. Urbancová, M., 4. Paludová, M., 6. Michálková, A., 11. Gottvaldová, D.
Kategorie 9 let:
12. Pazderová, E., 15. Šťastná, N.
Kategorie 10 let:
2. Dorková, N., 3. Plchová, A., 6. Michálková, V., 7. Suchomelová, D., 11. Zourková, S.
Kategorie 11 let:
1. Schmiedová, E., 2. Kapounková, K., 3. Vlašínová, D., 5. Kubíčková, V.
Kategorie 12 let:
1. Nohelová, V., 6. Bohuslavová, S.
Kategorie 13 let:
2. Pavlíková, M., 4. Trněná, E., 5. Taušová, A.
Kategorie 14 – 15 let:
1. Štaudrová, P., 3. Daňková, M.
Kategorie 16 – 19 let:
2. Kapounková, A.

zdroj: http://www.sktrasko.cz/