Tak zní nejnovější hádanka pro příznivce okresního sportu. Řešení je jednoduché: lezecká stěna ve vyškovské hale Za Parkem. V sobotu ji závodně otevřel Tendon cup. Po olomouckém otevření další díl druhého nejprestižnějšího seriálu mládeže pořádal jako každý rok pustiměřský klub Rebel a poprvé k němu využil vyškovskou halu. „U nás stěnu opravujeme, a tak jsme požádali představitele města a instituce, aby nám pomohli. A oni nám všichni vyšli vstříc, za což jim moc děkujeme,“ vysvětlil šéf oddílu Zdeněk Polišenský.

Že by v podstatě náhradním řešením a přesunem do Vyškova závod nějak utrpěl, o tom nemůže být ani řeč. Ke startu se ráno přihlásilo sto šestnáct talentů. Tohle číslo může drtivá většina podobných akcí jen závidět. „To fakt nebývá, nenastal ani žádný problém, spolupráce fungovala výborně,“ doplnil Polišenský. Za domácí se mohly považovat tři oddíly. Kromě zmíněného pustiměřského H.O. Rebel i obecní kolegové SPL a samozřejmě také uskupení s doposud nedlouhou historií HSK Vyškov.

Skvělá atmosféra, která celý průběh dne doprovázela, jistě pomohla mimo jiné i dvěma vítězkám z domácích řad. Mezi patnáctiletými až šestnáctiletými dívkami se prosadila Kateřina Švecová z SPL Pustiměř. Do finále šla sice až jako druhá za svou největší protivnicí, břeclavskou Nevělíkovou, ale finále zvládla o jeden chyt lépe. „Bezvadný, naprosto. Cesty byly lepší, než jsme předpokládaly. A umístění, prostě krása. Vyhrála jsem v minulých letech i v Pustiměři, tak jsem si říkala, že musím vyhrát i tady. Prostě za jedna,“ usmívala se ještě dlouho po vyhlášení.

I pořadatelé nepřišli ohledně zlatého lesku zkrátka. Postarala se o to jedenáctiletá Terezie Laubrová. V obou semifinálovkách se dostala až na vrchol a ve finále pak svoji vydobytou první pozici nepustila, i když na ni mocně tlačila hlavně Peichlová z Lanškrouna. „Tutově se předpokládalo, že Tereza bude na bedně, má výbornou výkonnost. Ve finále nastupovala jako poslední a cesta vedla i dlouhým stropem. To jí vcelku sedí,“ prozradil o svěřenkyni Polišenský.

Pustiměřský tábor, tedy hlavně ten z SPL, potěšil i šestnáctiletý Jaroslav Vystavěl. Mezi chlapci A po hladké plavbě semifinálovým děním zakotvil na konečné druhé příčce. Sklonit se musel jen před vsetínským Kučerou. Do elitní pětky nakoukl v nejmladší kategorii i Martin Gottwald, opět z SPL. Nejlepší dívkou pod hlavičkou HSK Vyškov byla Martina Pivodová, umístěním se jí vyrovnala i „rebelka“ Michaela Kyseláková.

Tendon cup
Vyškov, hala Za Parkem

Chlapci A – 2. Jaroslav Vystavěl (SPL Pustiměř). Chlapci B – 11. Tomáš Látal (Švábenice). Chlapci C – 10. Marek Švec (H.O. Rebel Pustiměř), 14. Erik Votava (HSK). Chlapci D – 5. Martin Gottwald (SPL), 8. Kryštof Pacejka (Rebel), 15. Adam Zlatník (Rebel), 18. Štěpán Zlatník (Rebel), 19. Filip Votava (HSK), 20. Šimon Cibulka (HSK). Dívky A – 1. Kateřina Švecová (SPL), 7. Michaela Kyseláková (Rebel). Dívky C – 1. Terezie Laubrová, 7. Martina Pivodová (HSK Vyškov), 9. Klára Látalová (Rebel), 19. Veronika Babyrádová (Rebel), 20. Karolína Volfová (DDM Vyškov). Dívky D – 15. Tereza Mazlová (Rebel), 16. Tereza Cibulková (HSK Vyškov),17. Klára Strnadová (HO Vyškov).