K vysoké úrovní přispěla i bohatá účast přespolních závodníků. Na start soutěžních závodů se postavilo sto čtyřicet atletů. Nejvíce sledovanými kategoriemi 11. ročníku Vyškovské míle byli samozřejmě dospělí. V závodě žen obhájila prvenství z předchozích dvou ročníků domácí Lenka Suráková (5:40,89 min.). Taktickým výkonem nechala ve stupňovaném finiši za sebou všechny soupeřky a především druhou domácí Pavlínu Poláčkovou a Kateřinou Doubkovou (AK Perná).

V závodě mužů se stále čeká na domácího vítěze. Spolufavorit Jiří Němeček skončil na bronzové příčce v čase 4:29,24 min. Díval se v cíli na záda druhému Jakubu Ambrosovi (AKEZ Kopřivnice, 4:28,07 min.) a úspěšnému obhájci loňského prvenství Romanu Poulíkovi z Břeclavi (4:23,00 min.). „Ale k vidění byla i spousta dalších zajímavých soubojů „tělo na tělo", především v kategoriích nejmladších závodníků. Kromě známých borců stojí za povšimnutí například výkon Jakuba Dzidy ze Sokola Opava. Je ročník narození 2004 a jeho 200 metrů za 31,86 sekundy je doslova excelentních," chválil ředitel mítinku Jiří Hajzler z pořádajícího AHA Vyškov.

Velká města ve skoku vysokém napsala dokonce už jednašedesátou kapitolu a tradičně ji doprovázely vložené závody žactva. V závodě žen obhájila prvenství domácí skokanská jednička Eva Šenková výkonem 1,56 m. V závodě mužů při zranění Filipa Navrátila, o stojan si způsobil tržnou ránu na hlavě, dominoval rovněž domácí Tomáš Fišer. Výkon bronzového medailisty z mistrovství republiky dorostenců 1,90 m má rovněž slušnou kvalitu. „Já bych ještě přidal výkon mladšího žáka Eliáše Urbana, který zdolal jeden metr a čtyřicet pět centimetrů, a vítězného žáka Filipa Zemana s výškou metr a půl," opět přidal mládežníky Hajzler.

Běh naděje. Terry by chválil

Sto šedesát tři malých i velkých běžců, závodníků i rekreačních, a dokonce i pár těch, co si zaběhnou třeba jen jednou v roce právě tady, se postavilo na start šestého ročníku humanitárního Běhu naděje, který proběhl v rámci běžeckého a výškařské mítinku. Organizátory potěšila zase větší účast než loni, ale i vybraná částka na konto Ligy proti rakovině 4807 korun. Terry Fox, na jehož slavnou běžeckou „tůru" Běh naděje navazuje, by Vyškovany určitě pochválil.