První soutěžní posádka odstartuje do již šestadvacáté vyškovské rally v sobotu 5. května v devíti hodin ráno ze startovní rampy na parkovišti v Tyršově ulici ve Vyškově. Vedle rallysprintové série se výsledky budou započítávat také do hodnocení souběžného Poháru 2+ a XTG Opel Adam Cupu. Pořadatelé dále vypsali Pohár mládeže a Pohár pořadatele.

Na účastníky čeká necelých dvě stě tři kilometrů dlouhá trať, na které pořadatelé připravili téměř sedmdesát kilometrů měřených testů. Vítězové budou dekorováni po absolvování sedmi rychlostních zkoušek na cílové rampě v pět hodin odpoledne.

Skladba rychlostních zkoušek se příliš neliší od loňského ročníku, doznala jen dílčích změn. Posádky čeká dvakrát průjezd rychlostní zkouškou Račická a Podivická, na které byl upraven průjezd farmou v Zelené Hoře, a třikrát Ivanovickou bránou.

V baráži o postup do I. ligy porazili volejbalisté Sokola Bučovice doma VK Velké Meziříčí hladce 3:0.
Volejbaloví Sokoli Bučovice baráž o první ligu zvládli. Teď řeší postup

Oproti loňskému ročníku chybí rychlostní zkouška Pruská, jež se v loňském roce stala osudnou Romanu Odložilíkovi. „Přestože máme v Moravských Prusích své příznivce, rychlostní zkoušku Pruskou jsme se rozhodli vynechat, a to zejména z důvodu dopravní obslužnosti. V případě, že by se zkouška jela, tak by byl přístup do obce pouze po úzké, jednosměrné silnici, kterou by navíc posádky musely využívat. Mohlo by to znamenat značné dopravní komplikace a tomu jsme chtěli logicky předejít. Rozhodli jsme se to vykompenzovat zcela novou zkouškou,“ vysvětlil důvody vynechání pruské erzety ředitel soutěže Jaromír Palásek.

Nepojede se ani původně zamýšlená nová rychlostní zkouška Medlovická. „Trasa by vedla po obslužných komunikacích mezi Medlovicemi a Ivanovicemi na Hané. Svým charakterem i délkou by tento úsek byl ideální na rozjetí, proto jsme ho chtěli zařadit hned jako úvodní test. Ve finální fázi schvalování trasy jsme ovšem narazili na bezpečnostní a technické problémy, které nás donutily tuto rychlostní zkoušku zrušit,“ popisuje nakonec neuskutečněnou rychlostní zkoušku předseda Hanáckého Rally Klubu Ladislav Petráš.

Vyškovská soutěž se tedy uskuteční na tratích tří již osvědčených rychlostních zkoušek. Vyškovští pořadatelé již zveřejnili zvláštní ustanovení a prováděcí ustanovení č. 1, v němž je upravený harmonogram už bez rychlostní zkoušky Medlovická. Uzávěrka přihlášek do rally je v pondělí 30. dubna v deset hodin večer.

V dohrávce 16. kola krajského přeboru fotbalistů remizoval  Tatran Bohunice (v červeném) s FC Bučovice 1:1.
Fotbalisté Bučovic překvapili v Bohunicích, oslabený Rousínov zaskočil Bystrc