Vyškovští košíkáři zažívají v oblastním přeboru druhé třídy zklamání. Na podzim dobře rozehranou sezonu se zakolísáním v závěru v novém roce rozjeli hodně neslavně. „V Břeclavi to bude těžké, ale do Velkých Bílovic jedeme pro výhru," prorokoval před rozskokem klubový šéf Jiří Fojt. Jenže zápasy nakonec dopadly shodně. Na chlup. Bohužel v jejich neprospěch.

Snažení hostů pod bezednými koši Velkých Bílovic začalo slibně a ještě po dvou čtvrtinách to vypadalo, že se ambice Vyškovských promění ve vítězství. Čtyřbodový náskok z první desetiminutovky navýšili v té druhé o další tři bodíky. „Začátek dobrý, odvíjelo se podle toho, co jsme čekali a chtěli. Jenže kdo nedá koš, nemůže vyhrát," vyhlásil kapitán Aleš Zeman.

Ve druhé půli hráčům odešla střelecká muška. Za dvacet minut hry si připsali pouhých osmnáct bodů, kámen úrazu byly trestné hody. Hosté jich zahrávali celkem sedmadvacet a proměnili jen deset. Na rozdíl od nich Drozdi měli svůj den a slavili po výsledku 71:56. „Katastrofální střelba, nedávali jsme nic a ty šestky nás zlobí už dlouho. Je to hodně důležité, něco se s tím musí udělat," zmínil Fojt.

Druhý den se Vyškovští vydali do Břeclavi. Tam se jim věřilo méně. „Břeclav v sobotu nehrála, Tišnov jim nepřijel, a jak byli odpočatí, pořádně na nás vlítli. Byli běhavější, rychlejší, s tím šlo těžko něco dělat," uznal Zeman. Rozdíl mezi soupeři byl na přelomu třetí a čtvrté desetiminutovky dokonce ke třiceti bodům, Vyškov v závěru korigoval na pro ně už ozkoušených 71:56.

Víkend bez bodu znamená propad na páté místo.

Oblastní přebor II. třídy

TJ Sokol Velkobílovičtí Drozdi – Basket Vyškov 71:56 (16:20, 15:18, 19:9, 21:9)

TJ Lokomotiva Břeclav – Basket Vyškov 71:56 (16:9, 20:16, 26:13, 9:18)