Běžel se vytrvalostní závod, kdy za nezasažený terč je dvacetivteřinová penalizace. V sázce byly i body pro postup do posledního kola Českého poháru v Jilemnici. Byl to dramatický závod, kdy rozhodovala střelba.

Bohužel vyškovskou zástupkyni Eriku Žákovou zradila první položka ve střelbě, kdy netrefila ani jeden terč. Ve druhé položce už chybovala pouze jednou, ale stačilo to pouze na páté místo.

Ilustrační fotografie.
Prvním podzimním vítězem TIP ligy je Jaromír Gryc. Vyhrál supertrefou

Sofie Jungmannová byla střelecky lepší, ale po jedné chybě v každé položce doběhla ve své kategorii také na páté příčce. „Erika si při první položce špatně zalehla a položku dala za pět. Po mém upozornění si pak zalehla dobře, druhou položku střílela už bez chyby až do poslední rány, kterou strhla a stálo jí to bednu. I Sofie udělala v každé položce jednu chybu. Stačilo mít o jednu chybu méně a byla na třetím místě. Ale to je ta krása a adrenalin biatlonu, kdy nevíte do poslední položky, jak to vše dopadne. Věřím, že se holky dostanou do posledního kola Českého poháru a potažmopak i na mistrovství republiky," zhodnotil své svěřenkyně kouč klubu Vladimír Haumer.