Důvod byl jasný. Už za týden vypukne na stadionu Za Parkem mistrovství České republiky v atletice mužů a žen. A tak byl čas na oficiální tiskovou konferenci otevřenou pro příchozí. Deník jako mediální partner mistrovství nemohl chybět. „Před dvěma lety se Vyškovu podařila republika družstev a naši důvěru jsme mu rádi dali i pro hlavní vrchol letošní domácí sezony," připomenul na úvod šéftrenér Tomáš Dvořák cestu Vyškova k pořádání šampionátu.

V té době byla židle vedle něj prázdná. Chyběl na ní Petr Svoboda, jehož zpomalil provoz na dálnici. Po chvíli se už ale nešťastný překážkář, který musí vynechat kvůli zranění nohy šampionát český, evropský i olympijské hry, rozhovořil. „Vzpomínám si na závod ve Vyškově moc dobře. Byl jsem překvapený, krásný stadion, skvělí diváci. Počasí nebylo ideální, přesto z toho byl skvělý čas. Moc mě mrzí, že letos tu nemůžu startovat, ale určitě tu budu v pozici diváka a budu fandit kamarádům," řekl.

Konečnou podobu startovní listiny se veřejnost dozví až den předem, ovšem domácí jistotou účasti by měli být Lenka Suráková a Jiří Němeček na osmistovce. Zvlášť prvně jmenovaná si o víkendu vylepšila osobní maximum na čtvrtce a má formu. „Nechci to zakřiknout, ale hodně jsme trénovali, začíná se to vyplácet. Soustředění v Tatrách, samostatná kondiční příprava, to všechno se teď projevuje. Mým snem je finále," připomněla tvrdou přípravu Suráková.

Oba pak do mikrofonu potvrdili počínající nervozitu. „Je to krásný pocit, náš domácí stadion, vrchol kariéry. Jenže také svazující, přijdou známí, kamarádi, rodina, už teď vás zastavují lidé na náměstí, v obchodech, ptají se, jak to bude. Organismus lidský, ten je na tohle zvláštní prevít. Ale věřím, že to s Lenkou zvládneme, uděláme maximum," slíbil Němeček.

A co pořádající klub AHA? Hlásí, že je vše zásadní připraveno. „Dolaďují se poslední úpravy. Stadion už má mistrovskou podobu. Teď už jen věříme, že se tam nahoře nad námi slitují a vyjde počasí. A kdyby přišel plný stadion, bude to nejkrásnější odměna pro všechny, kteří se na mistrovství jakkoli podíleli," vyslovil přání ředitel mistrovství Luboš Stloukal.

Po více než hodině uzavřel besedu opět Tomáš Dvořák, když odpovídal na dotaz ohledně očekávané návštěvnosti. „Jsem přesvědčen, že tady přijde více lidí než v Praze. Ukázalo se to už před dvěma lety. Stadion je útulný, organizace se osvědčila, půjde o evropské i přísnější olympijské limity. Všichni se na to těšíme," dodal.