Krajský přebor volejbalových juniorek je v cílové rovince. Předposlední hrací den, tedy dvojzápas každého družstva, byl na programu uplynulý víkend. Vyškovanky hostily Boskovice, které by musely prohrát oba zápasy a ještě nečekaně klopýtnout příští týden, aby Vyškovanky ještě mohly pomýšlet na jihomoravský titul. S tím se počítat nedalo, ale parta z haly v Nádražní ulici, kterou provázely často ve finálové skupině absence hráček, se chtěla proti hostům vytáhnout.

Mohla to zvládnout už v prvním setu, ale jeho koncovka připadla Boskovicím. Ve druhém se naopak prosadil Vyškov, jenže to byla poslední dopolední radost domácích. Ve zbylých sadách uhrál osmnáct a dvacet bodů, prohrál ve čtyřech dějstvích. „Rozhodovaly až koncovky setů. Myslím, že kdybychom zvládli tu první, to mrzelo, mohlo to dopadnout úplně jinak,“ litoval trenér Josef Řezníček.

A odveta? Ta dlouho vypadala na jasnou záležitost hostí. Po dvou těsných dějstvích by si na domácí už vsadil málokdo. Ale kdyby to někdo udělal, neprohloupil by. Vyškovská děvčata předvedla dokonalý obrat. Stav na sety srovnala a v divoké a dramatické zkrácené sadě se prosadila 15:13. „Děvčata ukázala nezměrné úsilí a obětavost. Dobrý výkon, chtěl bych vyzdvihnout nadprůměrnou hru Vágnerové, Koutníkové a Kaláškové,“ pochválil vyškovský kouč. Jeho svěřenkyně si tak pojistily druhé místo v tabulce a už je čeká „jen“ atraktivní derby s Křenovicemi, které stále bojují o konečnou třetí příčku s týmem Strážnice.

Krajský přebor – finálová skupina

Finálová skupina

Sobota, hala Nádražní ulice

Volejbal Vyškov – TJ Boskovice 1:3 (-23, 21, –18, –20), 3:2 (-23, –20, 17, 21, 13)