Pod vysokou sítí se finálová část rozehrála naplno. V plném proudu jsou boje šestice týmů, které určí postupujícího do první ligy. Ten bude znám až v dubnu, přesto dosavadní průběh může těšit Vyškovanky. Družstvo, které dominovalo základní skupině B, se po stoprocentním zisku z půdy DDM Brno předvedlo ve Znojmě-Příměticích. Domácím pustilo jediný set.

V dopoledním duelu se hosté dostali do tempa rychleji než soupeřky a rozdílem třídy vyhrály první sadu. Všechna další dějství se už dostala až do koncovky, první pro sebe získalo Znojmo. Další už ale zvládly hostující hráčky a zvítězily 1:3. „Nastoupili jsme bez opor Menšíkové a Kaláškové a měli obavy o výsledek. Domácí byli lepší v obraně, ale rozhodovaly smeče Vágnerové a Koutníkové. Podáním se prosazovala také Pavlína Zouharová,“ chválil trenér Josef Řezníček.

Odveta začala úplně stejně, v režii Vyškovských. Pro tentokrát ovšem dramatickou koncovku druhého setu Znojmo neuhrálo a dál už nestačilo. „Ve třetím setu už holkám docházely síly, ale bojovností domácím utekly na rozdíl několika bodů a ukončily to. A to i přesto, že jsme měli jen jednu hráčku na střídání. Celý kolektiv si zaslouží uznání za výborný výkon,“ řekl kouč.

Vyškov tak po čtyřech kolech vede finálovou skupinu, po dvoutýdenní přestávce přivítá Strážnici.

Zlobí se na rozhodčí

První zápas křenovických juniorek s týmem, který byl o průběžný stupínek výš, tento rozdíl nezaznamenal. Naopak byly to domácí hráčky, které byly po celou dobu „na koni“ a ve vedení. Podaly soustředěný výkon a dobrými bloky se jim podařilo v koncovkách setů soupeře přehrát. Základem úspěchu byla bojovnost a dobré podání.

Ve druhém utkání bylo na domácích juniorkách až moc znát uspokojení z prvního vítězství, a než se nadály, prohrávaly 0:2. Trenér Josef Holomek mladší dal v této fázi utkání správně příležitost hráčkám ze střídačky. Nicméně obměněná sestava na Boskovické nestačila a do třetího setu se vrátila základní šestka. Body se pak přelévaly ze strany na stranu, ty stejné nepřesnosti na příjmu a chyby na podání. V závěru setu domácí opět zkonsolidovaly bloky a útočily, což vedlo ke snížení stavu. „Na osmadevadesát procent by se hrál i tie-break nebýt toho, že hru v koncovce čtvrtého setu významně ovlivnil školáckou chybou rozhodčí. Rozjetý domácí tým poslal do kolen a Boskovice do mečbolu. Nikdo nejsme neomylní, tudíž i rozhodčí mají své dny,“ s nadhledem komentovala situaci trenérka křenovických žen Jitka Paulová.

Křenovice nastoupily v sestavě: blokařky Renata Bugárová, Dana Vičarová, univerzálka Hana Vičarová, smečařky Renata Žouželová, Martina Konečná – kapitánka, nahrávačka Nella Kokešová, střídaly Martina Hortvíková, Eva Střeštíková a Veronika Žampachová.