V Rousínově Vyškovanky ve finále podlehly po vyrovnaném souboji ženám z Křenovic 1:2, z Ostravy si odvezly desáté místo z dvaceti účastníků. „V Rousínově jsem do toho holkám vůbec nemluvil. Sestavu i taktiku si určovaly samy a zahrály si na jiných postech, než obvykle hrávají. V Ostravě už nám šlo o výsledky a hru, protože pro druhou polovinu první ligy máme ten nejvyšší cíl," řekl trenér Vladimír Golda.

Turnaj Křišťálová váza se hrál už po dvaadvacáté a mezi dvaceti účastníky byly vesměs týmy české, polské a slovenské špičky kategorie juniorek a kadetek. Z české extraligy juniorek hrálo pět týmů. Vyškovanky se účastnily poprvé a odehrály turnaj jen v šesti lidech, protože na poslední chvíli pro zranění vypadlo ze sestavy několik hráček. „Ale jsem velice rád, že jsme tam jeli. Pro holky to byla velká zátěž, ale obstály perfektně. Hned v úvodním zápase jsme hodně potrápili vedoucí celek extraligy Prostějov. Prohráli jsme až v tiebreaku, když jsme po výhře v prvním setu ještě v polovině druhého vedli o dva body. Přitom soupeřky měly výraznou výškovou převahu, ale my jsme hráli dobře obranu a vycházel nám servis," chválil Golda.

V základní skupině jeho svěřenkyně porazily polské družstvo UMKS Varšava 2:0 a prvoligové kadetky domácího TJ Ostrava 2:1. V osmifinále už na dalšího účastníka extraligy z Frýdku-Místku nestačily (0:2) a pokračovaly ve skupině o konečné umístění. „V těchto zápasech se už na hráčkách projevovala velká únava. Proto si hodně cením výhry nad Bílovcem. Bylo to pro nás jakési porovnání, protože Bílovec vede druhou skupinu první ligy. Celkově hodnotím naši účast za velice úspěšnou po stránce herní i společenské. Například jsme dostali nabídku k účasti na turnaji ve Varšavě," dodal trenér mladých Vyškovanek.

Ty po podzimu vedou první ligu o tři body před juniorem Brno a o šest před týmem Svitav. Golda netají, že by si rád vyzkoušel prvoligovou baráž, což znamená udržet si dosavadní postavení do konce. „První polovina ligy vyšla holkám famózně, protože jsme jeden tým, který hraje jak za juniorky, tak za ženy. Tedy ligu juniorek a krajský přebor II. třídy žen. Nechci to moc zdůrazňovat, ale chceme obě dvě soutěže vyhrát. Extraligová kvalifikace byla jakousi odměnou pro holky, něčím navíc, protože prioritou přece jen zůstává soutěž žen. Ve Vyškově žádná vyšší soutěž žen není, takže prvním cílem je postup do krajské jedničky. V juniorkách skončí tři hráčky a mohly by tak příští rok volně navázat na ligu. Mají na mnohem víc, než je krajská dvojka. Já před tímto družstvem smekám, je to generace, která něco dokázala, a tvrdě proto pracuje. Ty holky vědí, co chtějí a jdou za tím, doopravdy je pro ně volejbal po škole hlavní priorita," zdůraznil Vladimír Golda.

Křišťálová váza, Ostrava

Výsledky juniorek Vyškova (10. místo)

Základní skupina: Vyškov – Prostějov 1:2, – UMKS Varšava 2:0, – TJ Ostrava kadetky 2:1

Osmifinále: – Frýdek-Místek 0:2

O umístění: – Mosm Tychy (Pol.), 2:0, – Bílovec 2:0, – SG Ostrava 0:2.

Sestava: Petra Bilíčková, Petra Mikulčíková, Klára Suchánová, Hana Volešová, Veronika Vyplelová, Tereza Kůsová.

Turnaj vyhrál Přerov před Prostějovem a Šternberkem.