VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Vyškovsko zvolilo své nejlepší sportovce za rok 2014. Na trůn usedl Jan Osolsobě

Vyškov /FOTOGALERIE/ – Premiéra. Možná přesněji obnovená premiéra. Okres Vyškov má po delší době svého nejlepšího sportovce, kterého zvolila zřejmě pro to nejpovolanější instituce. Po zániku Českého svazu tělesné výchovy je jí Česká unie sportu.

22.1.2015
SDÍLEJ:

Nejlepším sportovcem okresu Vyškov za rok 2014 se v jednotlivcích stal atlet Jan Osolsobě a v kolektivech fotbalisté MFK Vyškov.Foto: DENÍK/Zdeněk Vlach

Její okresní sdružení ve Vyškově funguje druhým rokem a poprvé vyhlásilo anketu Sportovec okresu Vyškov roku 2014. Ta kromě hlavního pořadí jednotlivců a nejlepších kolektivů obsahovala dalších šest kategorií. Nejúspěšnější z nich byli dekorováni na slavnostním galavečeru v sále Besedního domu ve Vyškově za účasti představitelů ČUS, největších měst a tělovýchovných organizací okresu a zástupců Jihomoravského kraje, garanta celé akce.

Cenu za vítězství v hlavní kategorii převzal velký talent atletického klubu AHA Vyškov Jan Osolsobě. Dorostenecký reprezentant České republiky v loňském roce mj. vybojoval, bronzovou medaili na mistrovství republiky ve steaplu, tedy běhu 2000 metrů překážek. Ve stejné disciplíně je úřadujícím mistrem Moravy a Slezska. „Steapl běhám docela rád, není to tak jednotvárné, jako když kroužíte po okruhu na stadionu. Té republikové medaile si hodně vážím, protože to byl docela těžký závod, rozhodně mnohem těžší než mistrovský na Moravě," řekl při přebírání nejvyššího ocenění.

Pořadí v jednotlivých anketách vzniklo ve dvou stupních. Nominace posílaly tělovýchovné jednoty a sportovní kluby a konečné pořadí pak vybrala odborná komise složená ze členů okresního výboru ČUS, sportovních novinářů a členů sportovní komise města Vyškova. Objektivita byla zaručena bodovacím systémem a podle počtu bodů pak vzniklo konečné pořadí.

Zatímco v jednotlivcích bylo kandidátů na prvenství několik, v kategorii kolektivů by bylo překvapením, kdyby nezvítězili fotbalisté Městského fotbalového klubu Vyškov. Jejich dlouholeté snažení a hlavně trpělivá práce s mládeží byla v loňském roce korunována vítězstvím v moravskoslezské divizi a premiérovou účastí v moravskoslezské lize, tedy třetí nejvyšší republikové soutěži. „Je to historický úspěch vyškovského fotbalu. Ligová soutěž se tady ještě nikdy nehrála. Mě těší, že jsme po polovině ligy na pěkném šestém místě," sdělil předseda MFK Štěpán Pataki.

Pozornost samozřejmě zaslouží i ostatní kategorie, ale zřejmě největší aplaus zaplněného sálu sklidil sportovec s handicapem. Devítiletý Vojtěch Halas z Orla Drnovice loni nastoupil v závodech Orelské běžecké ligy v Jihomoravském, Moravskoslezském a Pardubickém kraji a v podstatě ve všech běžeckých závodech na okrese Vyškov. Většinou startuje v kategorii se zdravými soupeři, ale vzhledem ke svému handicapu běhá v doprovodu tatínka. V orelské lize vybojoval bronz v kategorii minipřípravka, samozřejmě v konkurenci se zdravými chlapci.

Vždy těžkou volbou i pro odborníky bývá kategorie sportovní osobnost. Vzhledem k premiéře ankety ale zřejmě nominace nemohla minout Josefa Mazuru. Rodák z Lysovic se v dresu Zbrojovky Brno stal v památném roce 1978 mistrem republiky a o dva roky později byl členem Československého mužstva, které vyhrálo olympijský turnaj v Moskvě. Dodnes je jedním ze dvou olympijských vítězů v okrese Vyškov. Tím prvním byl gymnasta Alois Hudec v roce 1936 v Berlíně.

Tato čestná kategorie byla vyhlášena bez určení pořadí a zcela zaslouženě se pocty dostalo i Zdeňku Smutnému a in memoriam Zdeňku Ščudlovi. Zdeněk Smutný založil atletický klub v Drnovicích. Zkušený a zásadový trenér se běhům a dění kolem nich věnuje už čtyřicet let. Už několik let se podílí na pořádání běžeckých závodů Nemojská devítka, pětka a šestka, loni založil Vyškovskou běžeckou tour. Zdeněk Ščudla se narodil v roce 1936 a přispěl do nejslavnější kapitoly vyškovského basketbalu s účastí v nejvyšší soutěži. Po skončení aktivní kariéry se svému milovanému sportu věnoval jako trenér a funkcionář. V loňském roce bohužel sportovní řady opustil.

Slavnostní program vyhlášení zpestřilo vystoupení gymnastek z SK Trasko a skupiny N-YOJ! a také pěvecké vložky herců divadla Haná. „Naše okresní anketa má návaznost na krajskou a nejúspěšnější postoupili do krajského kola. My sami určitě budeme v této tradici pokračovat, protože je zřejmě nejlepší možností, jak zviditelnit práci unie," připomněl předseda okresního sdružení ČUS Jiří Moudrý.

Výsledky ankety Sportovec okresu Vyškov roku 2014

SPORTOVNÍ TALENT

1. KLÁRA ZMRZLÁ (2001), plavání, Klub plaveckých sportů Vyškov

Na mistrovství republiky staršího žactva v padesátimetrovém bazénu v Pardubicích obhájila oba své tituly z roku 2013. Navíc potvrdila i svoji všestrannost, protože startovala v šesti disciplínách a ve všech si vytvořila nové osobní rekordy. Ke dvěma zlatým medailím z motýlku přidala stříbro v nejtěžší trati 400 m polohový závod. V kraulových disciplínách skončila čtvrtá, pátá a desátá, což jsou také vynikající umístění.

2. TEREZA CIBULKOVÁ (2003), sportovní lezení na obtížnost, rychlost a bouldering; olympijský šplh, TJ SPL Pustiměř

místo na Petzen Climbing Trophy 2014 v Rakousku (závod v kalendáři světové asociace sport. lezení ve 3 disciplínách – lezení na obtížnost, lezení na rychlost, bouldering. 1. místo na otevřeném mistrovství Slovenska mládeže 2014 v lezení na obtížnost, 1. místo v lezení na obtížnost v Tendon Cupu U14 v Olomouci, 1. místo v boulderingu na Vysočina Boulder Cupu 2014, 1. místo v lezení na rychlost – Lipenská skoba 2014, 1. místo na Velké ceně jihomoravského kraje v olympijském šplhu

KRISTÝNA ŠŤASTNÁ (2002), moderní gymnastika, SK Trasko Vyškov

místo na MČR kadetek mladších ve víceboji, 2. místo za cvičení s míčem a 3. místo za cvičení s obručí.

ANETA KOHOUTKOVÁ (2001), judo, TJ Sokol Dědice

místo na PČR , 1. místo na přeboru ČOS. V republikových soutěžích se vyrovnanými zápasy umisťuje na medailových pozicích.

LUKÁŠ ROGOŽAN (1999), fotbal, Městský fotbalový klub Vyškov

Nejlepší střelec týmu (28 branek) v žákovské lize, čtvrtý nelepší střelec v soutěži. Velký talent vyškovského fotbalu přispěl svými výkony a hlavně vstřelenými brankami k celkově čtvrtému místu v žákovské lize a hlavně k účasti na prestižním turnaji Nike Premier Cup v Praze, kde hrálo 20 nejlepších žákovských týmů ČR a Slovenska

6. ANNA HALASOVÁ (2003), atletika, mažoretkový sport, Orel Drnovice, AK Drnovice, SBK Kyjov

Atletika: 1. místo kat. nejml. žákyně v okresním běžeckém seriálu Dlouhá míle; 1. místo v kategorii přípravka v Orelské běžecké lize; 1. místo v kategorii juniorek v Moravsko-Slovenském běžeckém poháru; 2. místo kat. přípravka v Hodonínském běžeckém poháru mládeže; Mažoretky: 1×1., 2×3. místo na mistrovství Moravy, 2×2., 1×3. místo na MČR; 1×3., 5, 8 a 12 .místo na mistrovství Evropy

7. JIŘÍ JIREŠ (1995), šachy, MKS Vyškov

V mistrovských soutěžích dospělých krajského přeboru I. třídy hraje na 6. šachovnici a v krajském přeboru II. třídy hraje na 3. šachovnici, v obou soutěžích dosáhl 50% úspěšnosti. Na přeboru škol 2013/2014 vedl jako kapitán družstvo Gymnazia a SZOŠ Vyškov až do celostátního kola.

8. ŠIMON CIBULKA (2006), sportovní lezení na obtížnost, rychlost a bouldering; olympijský šplh, TJ SPL Pustiměř

místo na Petzen Climbing Trophy 2014 (závod v kalendáři světové asociace sportovního lezení – 3 disciplíny: lezení na obtížnost, rychlost a bouldering), 1. místo na otevřeném mistrovství Slovenska mládeže 2014 v lezení na obtížnost, 1. místo v lezení na obtížnost v Tendon Cupu U14 v Olomouci, 1. místo v lezení na obtížnost v Tendon Cupu U14 v Brně, 10. místo na Velké ceně Jihomoravského kraje v olympijském šplhu (kategorie do 15 let)

LUCIE NEJEDLÁ (2003), Street dance a electric boogie, N-yoj Vyškov

místo na mistrovství světa v electric boogie sólo děti. 17. místo na mistrovství světa v electric boogie duo děti. 2. místo MČR electric boogie sólo děti. 1. místo MČR electric boogie duo děti

VOJTĚCH VRÁBLÍK (2005), fotbal, Tatran Rousínov

Sportovní talent, soutěž 3. tř. starší žáci – sk. A

SPORTOVNÍ KOLEKTIV VYŠKOV 2014

MLÁDEŽNICKÝ TÝM

1. VOLEJBAL VYŠKOV – juniorky, volejbal, I. liga

Vítěz krajského přeboru, účastník i celostátní ligy. Dvojnásobný vítěz KP kadetek, úspěšná kvalifikace za juniorky a účast v celostátní 1. lize.

2. SK TRASKO Vyškov – družstvo nadějí starších, moderní gymnastika – společné skladby

Sestava: Tereza Hledíková, Běla Kubíčková, Kamila Martyn, Darina Řehková, Nicol Sládková, Lucie Zemanová, 3. místo na MČR.

3. KALIMERO Vyškov – družstvo kadetky, mažoretkový sport

Mistr Moravy, I. vicemistr ČR, II. vicemistr Evropy a světa

4. AK AHA Vyškov – družstvo mladších žáků, atletika

Mistři Jihomoravského kraje, 5. místo na Mistrovství Moravy a Slezska

5. MĚSTSKÝ FOTBALOVÝ KLUB VYŠKOV – mladší přípravka, fotbal

Vítěz okresního přeboru mladších přípravek.

SENIORSKÝ TÝM

1. MĚSTSKÝ FOTBALOVÝ KLUB VYŠKOV – muži A, fotbal

Vítěz moravskoslezské ročníku, postup do MSFL třetí nejvyšší soutěže v ČR

2. SK TRASKO VYŠKOV – družstvo seniorek v estetické skupinové gymnastice

Sestava: Karolína Kapounková, Veronika Nohelová, Michaela Pavlíková, Tereza Studňařová, Dana Suchomelová, Anna Taušová, Eliška Trněná. 2. místo na MČR, 20. místo na mistrovství světa (Moskva).

3. SK AMOR VYŠKOV – muži, futsal 2. liga

4. místo ve 2 lize východ

OSOBNOST V OBLASTI SPORTU

JOSEF MAZURA (1956), fotbal, Zbrojovka Brno

Olympijské hry v roce 1980 – zlatá medaile ve fotbale. Jediný olympijský vítěz v okrese Vyškov.

ZDENĚK SMUTNÝ (1957), atletika, AK Drnovice

Zakladatel a trenér atletického klubu AK Drnovice. Zkušený a zásadový trenér z Nemojan, který se již 40 let věnuje běhání. Organizátor a pořadatel běžeckých závodů Nemojanská devítka, Nemojská pětka, Nemojská šestka, zakladatel Vyškovské běžecké tour.

ZDENĚK ŠČUDLA (1936–2014), in memoriam, basketbal, BK Vyškov

Hráč 1. ligy, trenér dorostenek mistryň Moravy, dorostenci 2× kvalifikace o ligu. Dlouholetý funkcionář basketbalu.

SPORTOVEC S HANDICAPEM

VOJTĚCH HALAS (2005), atletika, Orel Drnovice

3. místo v kategorii minipřípravka v celkovém hodnocení Orelské běžecké ligy z 37 závodníků v kategorii; účast na 26 běžeckých závodech v jihomoravském, Moravskoslezském a Pardubickém kraji.

SPORTOVNÍ AKCE ROKU

BĚHÁME SRDCEM, atletika, Gymnázium a SOŠZE Vyškov

Charitativní běh pro onkologicky nemocné děti. Akce se konala 16. dubna, jako první ročník.

SYMPAŤÁK

MILOŠ ŽOČEK (1986), fotbal, TATRAN Rousínov

Člen mužstva Jihomoravského krajského fotbalového svazu, které postoupilo do finále Regions Cupu, amatérského mistrovství Evropy, dlouholetý kapitán mužstva krajského přeboru.

SPORTOVEC OKRESU

1. JAN OSOLSOBĚ (1998), atletika, AHA Vyškov

Dorostenecký reprezentant ČR, bronz na MČR ve steaplu (2000 m př. – 6:24,17 min.), bronz na mezistátním utkání Maďarsko-Slovensko-Česko v Budapešti. Vynikající výsledky na středních a dlouhých tratích po celý rok.

2. JOSEF ČTVRTNÍČEK (1990), fotbal, MFK Vyškov

Nejlepší střelec podzimní části MSFL – 14 branek. Odchovanec sportovních tříd ZŠ Purkyňova Vyškov.

3. MARTIN KOVÁŘ (1992), ragby, JIMI RC Vyškov

Kapitán a opora extraligového A mužstva, Reprezentant ČR. Vítěz Poháru ČSRU 2013/2014. Po odehrané podzimní část extraligy – 2 místo.

4. EVA ŠENKOVÁ (1996), atletika, AHA Vyškov

Na MČR v Třinci 4. místo ve skoku vysokém; na halovém MČR 5. místo ve skoku vysokém 1,65m; 7. místo na MČR ve skoku o tyči; 12. místo na halovém MČR v pětiboji 2906, dlouhodobě opora vyškovské dívčí atletiky.

5. MILOŠ ŽOČEK (1986), fotbal, Tatran Rousínov

Viz kategorie Sympaťák

6. PETR FOCHLER, canicross, AK Drnovice

Mezinárodní mistr Slovenska, mistr ČR, mistr Evropy ve štafetovém běhu, vicemistr Evropy v závodě jednotlivců (canicross – přespolní běh se psem na laně).

7. MARIE HYNŠTOVÁ, běh do vrchu, AK Drnovice

Zvítězila na mistrovství Evropy v běhu do vrchu v kategorii nad 55 let a v soutěži družstev v této kategorii české družstvo skončilo na druhém místě. Ve své věkové kategorii patří k nejlepším ženám v Evropě.

8. DANA HYLÁKOVÁ (1961), triatlon, individuální

místo v poháru východních Čech, vítězka Českého poháru v olympijském triatlonu ve své kategorii, 5. místo v absolutním pořadí Českého poháru v triatlonu, mistryně ČR ve sprinttriatlonu.

TOMÁŠ SALAVA (1983), beachvolejbal, SK Beachvoleyball Slavkov
místo na MR mužů.

ZDEŇKA TVRDÁ (1958), kulturistika a fitness, Wellnes 2000
místo na mistrovství světa masters v Mexiku v kategorii bodyfitness over 45 let.

Autor: Zdeněk Vlach

22.1.2015 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Gastronomie - Gastronomie Barman, výčepní 18 000 Kč

Barmani Barman/ka. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 18000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadavky: vzdělání nižší střední odborné nebo vyučení, Popis práce: PP na dobu neurčitou nebo DPP na dlouhodobou spolupráci, nástup možný ihned, úvazek možno plný nebo zkrácený, Zaměstnavatel nabízí: pružná pracovní doba, dynamický kolektiv, perspektiva, stravování, Kontakt: Zeman Jiří Ing., e-mail: provoz@booburger.cz. Pracoviště: Givorino s.r.o. vyškov, náměstí Svobody, č.p. 182, 685 01 Bučovice. Informace: Jiří Zeman, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Kominík 20 000 Kč

Kominíci Kominíci. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: vzdělání vyučení v oboru, v případě dostatečné praxe není výuční list v oboru podmínkou, Popis práce: kominické práce, vložkování a frézování komínů, stavby a opravy komínů, Kontakt: Irena Sasková, tel: 604 355 959, e-mail: saskova@kominex.cz. Pracoviště: Kominex cz s.r.o. pracoviště vyškov, Sochorova, č.p. č.e. 591, 682 01 Vyškov 1. Informace: Irena Sasková, +420 604 355 959.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 21 000 Kč

Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Požadavky: vzdělání nerozhoduje, praxe v oboru 1 rok výhodou, Popis práce: místo výkonu práce: potraviny Nemocnice Vyškov, PP na dobu neurčitou nebo DPP na dlouhodobou spolupráci, úvazek možno plný nebo zkrácený 30 hod/týden, Kontakt: Kreutzer Zbyněk, tel.: 731 495 505, 9-18 hod, e-mail: zbynek.kreutzer@seznam.cz. Pracoviště: Zbyněk kreutzer 001, Purkyňova, č.p. 421, 682 01 Vyškov 1. Informace: Zbyněk Kreutzer, +420 731 495 505.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Operátor strojů a 16 000 Kč

Obsluha průmyslových robotů obsluha svařovacího robota. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Požadujeme: platné svářečské oprávnění, minimálně ZK 135 1.1. (umožníme získání certifikátu ČSN EN 14732 135), zkušenosti s obsluhou svařovacího robota, schopnost samostatné práce s technickou dokumentací, zručnost, kreativita. Pracovní náplň: svařování tenkých materiálů (vesměs 1,5 - 3 mm) samostatně podle výkresové dokumentace a technologických postupů na svařovacím robotu, navrhování přípravků pro robotické svařování., Zaměstnanecké výhody: pernamentky na bazén, pernamentky na hokej Kometa Brno, 5 týdnů dovolené, stravenky, závodní stravování, Kontakt: Mgr. Eva Vavrouchová, tel.: 517 321 069. Pracoviště: Hestego a.s., Na Nouzce, č.p. 470, 682 01 Vyškov 1. Informace: Eva Vavrouchová, +420 517 321 069.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Silný vítr. Ilustrační foto.

Silný vítr vyvrací v kraji stromy. Hasiči zatím vyjížděli k devatenácti případům

Výstava v Knihovně Karla Dvořáčka ve Vyškově ukazuje život lidí bez domova.
10

OBRAZEM: Syrové portréty. Výstava přibližuje život lidí bez střechy nad hlavou

Novorozená miminka Vyškovska 11. týdne 2018

Vyškov - Novorozená miminka na Vyškovsku. Redakce Vyškovského deníku Rovnost gratuluje jejich rodičům a přeje jim i jejich dětem mnoho štěstí.

Řidičák musí letos vyměnit tisíce lidí, jinak jim hrozí tvrdé pokuty

Jižní Morava - Téměř tři sta tisíc řidičů v celé České republice si podle odborníků loni nevyměnilo propadlý řidičský průkaz, za jízdu bez platných dokladů přitom hrozí tvrdé pokuty. V kraji si letos musí dokumenty vyměnit víc než šedesát tisíc lidí.

Odborníci ve Vyškově zkoumají, čím útočník v Anglii otrávil ruského agenta

Vyškov – Na vyšetřování, kdo útočil ve Spojeném království na bývalého ruského agenta v britských službách Sergeje Skripala a jeho dceru, se podílí Centrum ochrany proti zbraním hromadného ničení ve Vyškově. Analyzuje, kterou látku útočník použil a jak.

Lupič chycený při činu a ocenění hrdiny: prohlédněte si videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v pátek 16. března 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT