Muže čekala nová trať vedoucí sídlištěm Palánek směrem k rybníku Kačák a po jeho obkroužení se vrátili zpět a absolvovali tento okruh ještě jednou. Ženy s dorosteneckými, juniorskými kategoriemi a veterány nad 60 a 70 let běželi kratší trasu. Absolvovali jeden okruh a kolem Kačáku se proběhli dvakrát. Hlavnímu závodu předcházelo již od devíti hodin soutěžení nejmenších dětí na tartanu orelského areálku. Postupně tam navázaly všechny mládežnické věkové kategorie.

Běh kolem Vyškova, Vyškovská „12“ – výsledky:
Muži (12,8 km): 1. Tomáš Steiner (AK Drnovice) 45:05 min., 2. František Mahovský (AKBK/MS Brno) 47:21, 3. Stanislav Juránek (Orel Židenice) 50:14, 4. Jan Pařík (Meteor Brno) 50:23, 5. Vít Kotlan (Němčany) 51:07 atd.
Ženy (8,4 km): 1. Irena Pospíšilová (AK Drnovice) 35:26, 2. Lucie Pernicová (LBK Železná Ruda) 35:51, 3. Lenka Jančaříková (Orel Židenice/AAC Brno) 36:04, 4. Lenka Hrabovská 36:12, 5. Anežka Langhammerová (obě AK Drnovice) 36:34 atd.
Kompletní výsledky, včetně obou tour jsou na: www.akdrnovice.eu

Oba vítězové potvrdili roli hlavních favoritů, ale Pospíšilová našla překvapivou soupeřku. Dlouho před ní běžela velmi talentovaná starší žákyně Lucie Pernicová ze Železné Rudy. Teprve v závěru ji zkušenější Pospíšilová utrhla a mohla si dovolit zvolnit a v pohodě pak doběhnout první.

„Rozběhly jsme to poměrně rychle. Před námi se držela ta mladá holka, ale pak zvolnila, asi jí došlo a já šla před ní. A mohla jsem pak taky zvolnit a už jen doklusat. Všechny holky byly dost daleko za mnou, tak se to dalo,“ hodnotila závod Irena Pospíšilová.

Přípravné utkání MFK Vyškov (bílé dresy) - Uničov (3:2) se hrálo v Drnovicích.
Generálka fotbalistům MFK Vyškov vyšla. Ale Uničov zlomili až v závěru

Na rozdíl od Pospíšilové absolvoval Steiner celý pohodový závod. Hned od startu nasadil své tempo, kterému nikdo ze soupeřů nestačil.

„Zkusil jsem to rozběhnout rychle, abych věděl, kdo se mnou půjde. Jenže jsem se na hrázi u Kačáku podíval za sebe tam nikde nikdo. Tak jsem zvolnil a tréninkově doběhl závod. Ve čtvrtek jsem startoval na armádních závodech, nebylo potřeba se nějak moc přepínat,“ řekl v cíli Tomáš Steiner.

Soutěž je zařazená do Vyškovské běžecké tour dospělých i mládeže. Ta pokračuje opět v Nemojanech příští sobotu závodem Běh kolem rybníka Chobot.