Z poměrně pozdního termínu tradičního závodu měli pořadatelé z AK AHA Vyškov obavy. Navečer se sice trochu ochladilo, ale celkově počasí závodníkům přálo. Koncovka se odehrávala už v provizorním umělém osvětlení.

Velká cena Vyškova ve skoku vysokém
Ženy: 1. Pavla Čamlíková 1,43 m, 2. Adéla Provazníková 1,40, 3. Eliška Derková 1,34.
Muži: 1. Sebastian Hajzler 1,80 m, 2. Jakub Derka 1,58, 3. Filip Jašíček (vš. AHA Vyškov) 1,55.

„Skákalo se téměř tři hodiny. Radost bylo pohledět zejména na dětské doskočiště, kde bojovali skokané a skokanky atletických přípravek - Aháčků. Napínavé bylo také rozuzlení soutěže, kde se již v přítmí rozhodovalo o umístění na stupních vítězů. Velká škoda neúčasti desetinásobného vítěze, Tomáše Fišera, který v loňském roce svedl napínavou bitvu se Sebastianem Hajzlerem,“ poznamenal trenér Jiří Hajzler.

Hrabovská porazila i mladší soupeřky

Na tradičních i méně známých závodech bojovali běžci AK Drnovice. V rovinatém Racio běhu kolem Dyje v Břeclavi se zvlášť nevyhodnocovaly věkové kategorie. To nevadilo Lence Hrabovské, která si postupným zrychlováním tempa doběhla pro vítězství mezi ženami.

V Třeboni byl na programu na maratón i půlmaratón. Na poloviční trase skončil Lukáš Koudelka v absolutním pořadí šestnáctý v čase 1:20:51 hod. Martin Skřivánek v maratonu výborným časem pod tři hodiny - 2:59:04 - doběhl mezi čtyřicátníky desátý. Milan Marek časem 3:23:23 skončil druhý mezi šedesátníky. Nina Bartoňková běžela za 3:47:43 a mezi ženami obsadila 18. místo.

V Moravském Krumlově se konal další ze závodů zařazených do Orelské běžecké ligy. Nejvíce bodů na konto Orla Vyškov připsali za 3. místa Anna Halasová v nejmladších ženách a Petr Halas mezi muži nad 40 let. Ema Divišová skončila v kategorii starších žákyň pátá.