Začátek nového ročníku druhé ligy nenasvědčuje tomu, že by to nebylo možné. Zatímco Amor se po šesti kolech usadil v klidném středu tabulky, Vítkovičtí teprve před čtrnácti dny výhrou nad Hodonínem unikli z posledního místa tabulky. Ze šesti utkání pět prohráli. „Kdybych věděl, čím to je, tak to obrátíme. Ale určitě jsou v tom i objektivní příčiny. Měli jsme těžký los. Začali jsme v Třinci a v Jeseníku a první čtyři kola jsme odehráli venku. Bohužel jsme všechno prohráli. Když jsme pak doma v pátém kole porazili Hodonín, myslel jsem si, že je to ten kýžený obrat, ale hned zase přišel mizerný výkon v Bílovicích (4:9, pozn. red.). Další věc je, že nám dlouhodobě chybějí tři zranění hráči a teď nemůže pro velice přísné vyloučení v Bílovicích hrát ani Jakub Bílek," vysvětlil špatný start Vítkovic trenér Pavel Michura a nepřímo přiznal, že ambice Severomoravanů byly o hodně větší. „Každý chce hrát co nejvyšší soutěž, ale v tuto chvíli na postup myslet samozřejmě nemůžeme," odpověděl na přímou otázku, zda by Vítkovice nechtěly hrát první ligu.

Podobné problémy s hráčským kádrem má už Amor za sebou a přitom si v podstatě v úvodu soutěže uhrál svoje. „Oni teď mají stejné potíže jako my na začátku. Tedy hodně zraněných hráčů. Jinak je to velice silný tým. Jako jedni z mála klasický futsalový. Tedy specialisté. Většina nás ostatních to hrajeme spíš jako fotbal. Nemají sice žádnou vyčnívající individualitu, je to takový vyrovnaný kádr, ale na vysoké úrovni. A co jsem slyšel, tak i dost trénují," prozradil o soupeři prezident Amoru Antonín Petlach.

Především z jeho informací bude čerpat nový trenér Vyškovanů Radek Toman. „Já budu hrát proti Vítkovicím poprvé a opravdu toho o nich moc nevím. Prohlédl jsem si nějaká videa z jejich zápasů, ale z toho nic moc konkrétního usuzovat nelze. Nás ale musí zajímat především vlastní výkon a z tohoto pohledu je dobré, že bychom měli být kompletní. Tedy ve stejné sestavě jako v minulém kole proti Žabinským Vlkům," řekl bývalý futsalový reprezentant a trenér prvoligového Helasu Brno.

Osobky se nebojí

Domácí kouč Michura má v tomto směru horší pozici. „Dalším naším problémem je to, že většina hráčů pracuje na směny a o víkendech a ne vždy se podaří šichtu vyměnit. Proto sestavu teď vyjmenovat nemůžu. Co se týká Vyškova, tak představu o jeho hře mám. Je to hlavně bojovný a pohybově vyspělý tým. Ten jejich elán a nadšení, to je jejich největší devíza. A pak střelec Milan Ševčík, to je pan hráč, na něho si musíme dát velký pozor. Myslím, že jsme ho ještě nikdy neuhlídali, tak snad se to podaří teď," netajil, že si vyškovského kanonýra jeho svěřenci budou všímat víc než ostatních hráčů Amoru.

Ševčík „řádil" především v loňském prvním utkání, kdy v hale Sareza nasázel domácím čtyři ze šesti branek svého mužstva. V gólové přestřelce doma přidal další a osobní obrany se nebojí. „Ty čtyři góly, to byla spíš náhoda. Moc si to nepamatuju, ale myslím, něco jsem dával do prázdné branky při power-play. V odvetě jsem žádnou osobku necítil a na těsné bránění jsem zvyklý," konstatoval kapitán Amoru.

II. liga – 7. kolo:

KF Roub Vítkovice – SK Amor Vyškov

Neděle 15. listopadu, 18.30 hodin, hala Sareza.

Tabulka:

7. Amor 6 3 1 2 21:20 10

11. Vítkovice 6 1 0 5 17:32 3

Zápasy v minulé sezoně:

Vítkovice–Amor 1:6

Amor–Vítkovice 8:7