Celodenní akci opět pořádají Okresní sdružení České unie sportu Vyškov a Komise pro sport a využití volného času Rady města Vyškova. Primárně určena žákům základních škol, ale zároveň i otevřená široké veřejnosti. Školáci poměří síly dopoledne, odpoledne je vyhrazeno veřejnosti, přičemž dopolední účastnící mohou samozřejmě pokračovat.

Vyškovský festival sportu
PARK V POHYBU
Smetanovy sady a městský stadion
Pátek 21. června:
8.30 - 12.00 základní školy
13.00 - 17.00 veřejnost
Sporty:
atletika, basketbal, discgolf, florbal, fotbal, futsal, judo, jiu jitsu, krav maga, mažoretky, moderní a sportovní gymnastika, plážový volejbal, ragby, stolní tenis, tenis, volejbal, sportovní všestrannost

„Znovu půjde o prezentaci jednotlivých sportovních odvětví, seznámení dětí, rodičů i zájemců z řad veřejnosti obecně s jednotlivými disciplínami a možností si vybraný sport či jeho fragmenty na místě vyzkoušet. Děti chceme pobavit a oslovit pohybem, pro sportovní kluby a spolky může den představovat zajímavý náborový potenciál, protože dopolední hodiny budou znovu patřit žákům základních škol z Vyškova a okolí,“ informoval předseda komise David Mach s tím, že kluby a spolky si jednotlivá stanoviště samy zajistí. A znovu je na nich, s jakými nápady přijdou a co všechno si mladí zájemci na vlastní kůži vyzkouší.

„Program ještě ladíme. Ceníme si, že právě kluby a spolky zásadně přispěly ke skvělé realizaci této myšlenky, která se inspirovala formátem známého olympijského parku v menším měřítku města Vyškova. Na každém stanovišti zase budou žákům k dispozici zkušení trenéři a mladí sportovci, kteří se daným sportem zabývají. A věřím, že některé sporty žáky zaujmou natolik a že je budou aktivně dál provozovat,“ připomněl předseda okresního sdružení České unie sportu Vyškov Jiří Moudrý.