Popravdě řečeno, výhry se od domácích hráčů čekaly. A bezproblémové, protože jejich soupeři uzavírají tabulku. S rezervou Slavie Kroměříž to také na debakl hostů vypadalo. Domácím se na začátku dařilo v útoku i obraně. Soupeře téměř k ničemu nepustili, hráli rychle a dařila se jim i střelba.

Po prvním poločasu měli více než dvacetibodový náskok. Ve druhém se však obraz hry zcela změnil. „Zřejmě pod dojmem vysokého vedení jsme polevili, soupeř se chytil šance a zápas ještě zdramatizoval. Díky zlepšené obraně se nám nakonec podařilo vedení udržet," komentoval výsledek 58:49 trenér Marian Zabloudil.

Uherský Brod měl být pro favorizované Vyškovany ještě menší překážkou než Kroměříž. Jenže Zabloudilovi svěřenci v utkání navázali na špatný druhý poločas předchozího zápasu. Neproměňovali šance, ztráceli míče a téměř celý první poločas prohrávali. „Navíc jsme v obraně nepokryli nejlepší hráče soupeře. Postupně se nám naštěstí podařilo hru mírně zlepšovat, a i když byl náš výkon celkově skoro podprůměrný, nakonec se nám i toto utkání podařilo dovést do vítězného konce," konstatoval trenér BK Vyškov.

Poslední zápas soutěže sehrají Vyškovští v pátek večer ve Šlapanicích. Případná výhra je posune na konečnou třetí příčku s nadějí i na stříbro. Začátek bude v 19.15 hodin.