Vyškovští basketbalisté zatím mohou být spokojeni. Minimálně tedy s mužským prvním týmem, který působí v oblastním přeboru druhé třídy. Na jaře mu patřil pomyslný bronz, podzimní bitvy nové sezony pro něj začaly stejně pozitivně. Naposledy to odnesly týmy Podolí a Šlapanic B. „Je to dobré, to ano. Ale ukáže až další hrací víkend," poznamenal předseda klubu Jiří Fojt.

Jako by Vyškovany nakoply povedené oslavy osmdesátiletého výročí klubu. Týden po nich si poradili v domácím prostředí s prvními dvěma soupeři, teď už mají v kapse další dvě zápasové radosti a průběžné druhé místo v tabulce.

OBLASTNÍ PŘEBOR
II. TŘÍDY

POSLEDNÍ ZÁPASY:
Podolí – BK Vyškov 57:67(11:23, 16:19, 16:19, 14:6)
Body: Sláma 26, Zeman 14, Kaňa Michal 8, Kaňa Vítězslav a Slouka po 5, Červenka 4, Švarc 3, Hošek 2.
Šlapanice B – Vyškov 52:59(11:21, 16:14, 17:12, 8:12)
Body: Beránek Jaroslav 16, Slouka 10, Sláma 9, Švarc 7, Červenka 6, Danada 5, Kaňa Michal 4, Zeman 2.

NEJBLIŽŠÍ ZÁPASY:sobota 2. 11: BK Vyškov – ASK Blansko
Neděle 3. 11.: Vyškov – Tišnov

Relativně snadná práce se potvrdila v Podolí. Tam se domácí nedostali ani jednou do vedení, jejich dílčím úspěchem byla jen vítězná poslední desetiminutovka. To už ale měl vyškovský kádr poněkud jinou podobu. „Poslal jsem tam kluky, co si přeci jen v sezoně zahrají míň než ostatní. Nevznikl žádný větší problém, když se Podolí trochu dotáhlo, zase jsme mu odskočili. Dobře jsme hráli hlavně v obraně, takže ani ne úplně ideální výkon rozhodčích nic neovlivnil," okomentoval trenér Richard Beránek vítězství 67:57.

Ve Šlapanicích proti tamnímu B týmu, to už byl jiný příběh. Ovšem se stejným koncem, ve prospěch Vyškova nakonec rozhodl sedmibodový rozdíl skóre v poměru 59:52. „Lepší soupeř, ale měli jsme zase celou dobu vedení, a to se hraje jinak. Ideální to ale nebylo, přišla jako obvykle zbytečná několikaminutová okénka, kdy jsme nechali protivníka se dotáhnout. Vypadalo to dramatičtěji, než muselo, kdybychom si to sami nezkomplikovali," řekl dlouholetý kouč.

Test teprve přijde

Ale žádné chvalozpěvy od něho nečekejte. Dobře si uvědomuje, že ty nejtěžší souboje jeho svěřence teprve čekají. „Krotil jsem hned sebevědomí, klukům jsem říkal, že teprve příští dvojzápas proti Blansku a Tišnovu ukáže, na co vlastně v této sezoně můžeme dosáhnout," zdůraznil.

Blansko je nováčkem soutěže, ovšem například naposled uštědřilo debakl loni velmi silné Břeclavi. „A Tišnov, tam hodně záleží na sestavě, ve které k nám dorazí. Ale naposled nás potrápili strašně moc," dodal.

Před přílišným sebevědomím varují i sami hráči. „Vypadá to dobře, zase jsme splnili, co jsme chtěli a co se od nás čekalo. Ale zase to nebylo bezchybné, na chvíli nám vypadla střelba, máme co zlepšovat. Třeba Blansko přesvědčuje, že bude patřit k tomu nejlepšímu v přeboru, musíme si na něj dát pozor," konstatoval kapitán Aleš Zeman.

Vyškovští tak zatím odmítají jakékoli debaty o možném postupu, i když už loni k němu měli poměrně blízko. „To je hodně předčasné stejně jako minulou sezonu. Kdyby se povedlo být na postupovém místě, pak bychom si teprve museli všichni sednout a probrat, jestli do toho půjdeme," utnul spekulace oddílový šéf Jiří Fojt.