Mužské i ženské družstvo potvrdilo v prvním kole předsezónní prognózy a podle všeho se nic nezmění ani v kole druhém, které je na pořadu dne už zítra. Ženy tedy budou bojovat o každý bod, který jim pomůže zachránit první ligu, a muži se pokusí udržet na pozicích zaručujících baráž o stejnou soutěž.
Ženské družstvo klubu AHA Vyškov pojede k závodům druhého kola první ligy do Olomouce a jeho cílem je navázat na solidní výkon z prvního kola, ale navíc jej ozdobit i odpovídajícím bodovým ziskem.

Nováček druhé nejvyšší české ženské atletické soutěže družstev se před čtrnácti dny představil v zahajovacím utkání na půdě třineckého stadionu sympatickým bojovným výkonem, bodů však moc neposbíral. Získal jich rovných sedmdesát, což pro něj zatím znamená pozici na poslední osmé příčce celkového pořadí.

Pokud se chce AHA Vyškov v soutěži udržet, musí získávat body v každém zápase a nevypustit jediné závody. Tedy ani ty v Olomouci. „Naše prvoligové účinkování musí být především kolektivním dílem. Důležité je, aby startovaly všechny naše atletky,“ naznačil vedoucí klubu AHA Jiří Hajzler, že cenný je každičký bodík.

Tak jako v prvním kole, i v tom druhém bude podle něj vlajkonošem, který svými výkony strhává i ostatní Vyškovanky, reprezentantka Irena Petříková.
Opačný úkol než ženy má mužské družstvo. To je zatím třetí ve druhé lize a trůní tedy na pozici, která zaručuje prvoligovou baráž. V ní je rezervováno místo pro čtyři nejlepší celky jihomoravské skupiny a pro stejný počet družstev ze severomoravské skupiny druhé ligy. Z osmi účastníků podzimní baráže pak vzejdou dva postupující, kteří vyzkoušejí, jak chutná atletická první liga.

K tomu, aby i po druhém kole minimálně udrželi, nebo i vylepšili svoji třetí příčku, mají Vyškované nakročeno už teď. V závodech chodců, které se konávají vždy s předstihem, se Roman Weiter a Lubomír Bárdy umístili na prvním a druhém místě a pro AHA tak získali cenných dvacet bodů.
A Jiří Hajzler doufá, že se na dalších závodech v Hodoníně podaří i ostatním atletům napodobit výkon svých klubových kolegů. „Věřím silné šestici, která tvoří kostru našeho mužstva,“ tvrdí a jako opory vyjmenovává Jiřího Němečka, Tomáše Steinera, Jana Holocha, Luboše Stloukala, Robina Doležela či Josefa Fillu.