Je to přesně rok, co Vyškov žil atletikou a mistrovstvím republiky jednotlivců. To letošní se o uplynulém víkendu konalo v jihočeském Táboře, ale znovu mělo vyškovské zastoupení. A to hned čtyřnásobné. „Jsme za to moc rádi, naše výprava v měření sil s nejlepšími zase nepropadla," prohlásil šéf klubu AHA Jiří Hajzler. A to i přesto, že první desítka výsledkových listin zůstala jeho svěřencům přeci jen zapovězena.

Nejblíž vytouženému finálovému boji byl Jiří Němeček. Stabilní běžecká opora dosáhla čas na hranici osobního rekordu, v rozběhu skončila pátá a celkově desátá. Chyběly tedy dvě příčky, aby Němeček nastoupil do osmistovky o medaile. „Statečným výkonem si o finálový běh důrazně řekl, jenže zažil radost i zklamání současně. Každopádně dokázal, že patří mezi českou půlkařskou elitu," chválil Hajzler.

Královna vyškovské půlky Lenka Suráková asi myslela na možný finálový start ještě více, ale zůstalo jen u přání. Skončila dvanáctá. „Měla větší ambice, škoda, že se je nepodařilo naplnit. Snad po zlepšení na poloviční vzdálenosti brzy přijde i zúročení tvrdé přípravy na její hlavní trati," okomentoval oddílový vedoucí.

Stejně tak dvanácté a ve výškařském sektoru poslední místo obsadila mladičká Eva Šenková. Zvládla základní výšku 1,62 m, dál už se nedostala. Do výčtu Vyškovanů chybí Lukáš Pavelka, na nejkratších překážkách se ukázal kvalitním časem těsně pod šestnáct vteřin. Symbolicky obsadil šestnáctou pozici. „Lukáš je veliký talent české atletiky, už loni doma předvedl něco podobného a byla to bomba, nyní už nebyl překvapením. A Eva je dorostenka, která se výkonem odvděčila důvěře technického delegáta při nominaci do mistrovského závodu. I další postupná výška nebyla utopií, zvlášť třetí pokus byl hodně nadějný," prohlásil Hajzler.

MČR v atletice

stadion Tábor

Vyškovští zástupci

800 m muži: 10. Jiří Němeček 1:56,81

800 m ženy: 12. Lenka Suráková 2:22,16

Skok vysoký: 12. Eva Šenková 1,62 cm

110 m př.: 16. Lukáš Pavelka 15,95 s