Tak si stojí šance vyškovských atletů před prvním týmovým vrcholem sezony v domácím prostředí. Čtyřdílná druholigová skupina F napíše v sobotu Za Parkem svoji druhou část a pro AHA bude hodně důležitá. „Cokoli jiného než vítězství by bylo nepříjemné. Potřebujeme to ovládnout, získat co nejvíc bodů a prodat znalost stadionu," vyhlásil vedoucí družstev Luboš Stloukal. Přímý postup bude slavit jen vítěz.

Hlavně ženám by porážka hodně zkomplikovala dosažení smělého celosezonního cíle. V úvodním kole totiž překvapivě nestačily na domácí výběr Uherského Hradiště, a pokud by teď nesložily reparát, vidina první ligy by se pomalu přesunula z praxe do teoretické roviny. „Máme jim co vracet, bude to velký boj. Ale nebyli jsme tam kompletní, teď už by to mělo být lepší. Každý bod bude dobrý," poznamenal.

Lépe než v Hradišti

Připomeňme, že hlavní body jsou za umístění celého týmu na předních pozicích v jednotlivých kolech. Když jich nasbírají dvě družstva stejně, pak rozhodnou pomocné body, tedy kompletní součet ze všech disciplín. „A spoléhat se na to, že zachráníme situaci na poslední chvíli, to nemůžeme a ani nechceme. Navíc po prázdninách je často otazníkem i aktuální forma," podotkl.

A ví to i samotné vyškovské atletky. „Myslely jsme, že to první kolo nám vyjde trochu líp, že tam nebudeme mít takovou konkurenci. Ale byla slabší sestava, teď bude o pár holek víc, budeme silnější a musíme toho využít," zdůraznila běžkyně Lenka Suráková.

Čtrnáctou půlkařku z loňského mistrovství republiky konaného právě ve Vyškově čeká podle všeho těžký trojboj. Kvůli co největšímu bodovému příspěvku během pár hodin absolvuje čtvrtku, půlku i patnáctistovku. „Není to žádná legrace, ale asi to budu muset podstoupit. Jde přece o družstvo. Hlavně ta závěrečná patnáctka už nepůjde dát úplně naplno, nebude z toho žádný super výkon, ale tady je podstatný hlavně tým," uvedla.

A mužské pokolení? To se před čtrnácti dny pasovalo do role předčasného vítěze soutěže. Naprosto suverénní představení Vyškovští zakončili s trojnásobnou porcí bodů, než mělo druhé Znojmo. „Od chlapů to byla naprostá paráda, je to jednoznačně historický výsledek, radost pohledět. Nevím, co k tomu ještě dodat, mluví to samo za sebe. Jednoduše prvoligový výkon," radoval se tehdy klubový šéf Jiří Hajzler.

A vše nasvědčuje tomu, že i tentokrát bude mít Vyškov před ostatními navrch. „Chlapi by měli být v plné síle, tam by to mělo být jednoznačné," potvrdil Stloukal. Nic na tom podle jeho slov nemůže změnit ani předpokládaná nepřízeň počasí. „Tyhle komplikace myslím nehrozí, musela by se konat nějaká celodenní průtrž, aby to závody výrazně ovlivnilo. Příval vody může nadělat problémy jen v technických sektorech, ale tak či tak to bude stejné pro všechny. Musíme si to prostě vybojovat," dodal.

II. národní liga

Skupina F

Muži i ženy

Stadion Za Parkem, sobota 1. června

Program:

10.00 hodin – 5.000 m Ž, tyč M, dálka M, oštěp Ž, kladivo M

10.25 – 5.000 m M

10.50 – 100 m př. Ž, 110 m M, tyč Ž, dálka Ž, oštěp M, kladivo Ž

11.20 – 800 m Ž, 800 m M

11.45 – 100 m Ž, 100 m M, výška M

12.10 – 400 m Ž, 400 m M, trojskok Ž, disk Ž, koule M

12.40 – 400 m Ž, 400 m M, výška Ž

13.05 – 200 m Ž, trojskok M, disk M, koule Ž, 200 m M

13.35 – 1 500 m M, 1 500 m Ž

14.00 – 4×400 m Ž, 4×400 m M