Na Vysočině ale Vyškované béčku domácího BK Jihlava dlouho vzdorovali. Ještě tři minuty před koncem prvního poločasu prohrávali o pouhé tři body. Nic nenasvědčovalo obratu. Jenže závěr první části jim doslova uletěl a domácí zápas rozhodli šňůrou šestnácti bodů.

„Je to škoda, tento zápas se dal uhrát. Ve Znojmě to bylo o něčem jiném. Tam jsme od začátku prohrávali. Domácí byli lepší a navíc je tlačil rozhodčí. Poměr odpískaných faulů byl 16:36, což rozhodně neodpovídá dění na hřišti. Tím ale naší porážku neomlouvám,“ řekl k zápasům trenér Richard Beránek.

Jeho tým stále sužuje marodka. Dva hráči chybějí dlouhodobě, další dva nastoupili se zraněními. „Kádr se nám pomalu stabilizuje, i když zranění hráči samozřejmě chybějí. Věřím, že v kompletním složení budeme schopni vítězit. Mladým hráčům nemohu upřít bojovnost, ale doplácejí na menší herní zkušenosti. Z přemíry snahy dělají chyby, které soupeř trestá. Právě chyby v obraně, ale také špatná střelba, to jsou zatím naše největší slabiny,“ dodal Beránek.

O další body budou vyškovští basketbalisté bojovat o víkendu pátého a šestého prosince, kdy na domácí palubovce přivítají vedoucí tým soutěže Lokomotivu Břeclav a souseda z vyšší příčky tabulky Kuřim.