To jsou důvody, proč vyškovští basketbalisté nedotáhli do konce svůj dobrý výkon na palubovce Tišnova. Odjížděli v sobotu s chutí domácím cestu za výhrou minimálně znepříjemnit. To se jim povedlo, přesto je mrzí, že zůstalo jen u toho.

Špatný začátek

Začátek zápasu napovídal spíše debaklu. Po šesti minutách svítilo na ukazateli skóre 20:6. „To byl hrozný vstup do utkání, kluci měli zbytečný respekt. Jasně, že soupeř je výborný a velmi kvalitní, ale předváděli jsme velké mezery v obraně a jim tam padalo všechno,“ popsal ze svého pohledu vyškovský trenér Richard Beránek.

Pravdou je, že Tišnovští už v této fázi utkání ukázali, proč ještě neokusili hořkost porážky. „Co zvedli, to dali, docela nechápavě jsme se na to dívali. Nám nevyšlo pár prvních útoků, možná jsme ještě nebyli tak soustředění. Ještě, že jsme zavčas zlepšili obranu a šňůru bodů udělali taky my,“ pověděl hráč Aleš Zeman.

Ztráta hostů se začala brzy zmenšovat. Po čtvrtině už byla jen pětibodová, v poločasové pauze to už bylo o jediném dvoubodovém koši. I lídr přeboru si tak už musel přiznat, že letošní Vyškov není snadnou kořistí. „Hráli dobře, musím to říct, ještě že my o trochu líp. Zlepšili se, jsou to mladí kluci fyzicky velmi dobře připraveni. Mysleli jsme, že ten náskok ze začátku bude už rozhodující, ale soupeř se zvedl fantasticky,“ řekl hrající kouč domácích Martin Volena. Ten kdysi kvůli vojenskému pobytu ve Vyškově sám hrával.

Také druhý poločas se dá označit za hodně vyrovnaný a hosté neměli k obratu vůbec daleko. Dvakrát je ovšem srazila individuální nedisciplinovanost zkušených opor. Postupně Marian Brtníček a Jaroslav Beránek se nechali unést dramatem a za „výbuchy“ vyfasovali technické chyby. „Osobní ukřivděnost, řeči, oplácení, to si nemůžeme v takovém zápase dovolit. Domácí v pohodě proměnili trestné hody a ještě rozehrávali, díky tomu dostanete v podstatě osm bodů. Máte najednou ztrátu a srazí to i psychicky,“ litoval vyškovský lodivod.

Měli i na víc

I tak měli jeho svěřenci v závěru poslední čtvrtiny jen čtyřbodový odstup. Víc toho už ale nedokázali. Naopak Tišnov trochu skóre navýšil a vyhrál o osm bodů. „Jsem přesvědčený, že to bylo na vítězství, ale chtělo to ještě trochu lepší šestky a méně ztrát. Celkově to bylo dobře zahrané utkání, hlavně kolektivním pojetím a dobrou obranou. Musíme dál pracovat, je ještě na čem, ale doma s Tišnovem to třeba může vyjít. Věřím, že v téhle soutěži můžeme být do třetího místa,“ vyhlásil trenér.

Hráči byli zklamaní více, dobře věděli, že velké vítězství jim proklouzlo mezi prsty. „Drželi jsme se v kontaktu, kromě toho špatného začátku díky naší obraně nevěděli, co mají hrát. Celkově to potěší, ale o to víc mrzí, že jsme prohráli. Byli jsme schopni je porazit,“ uvědomil si Zeman.

Oblastní přebor II. třídy

SKB Tišnov – Vyškov 66:58
(24:19, 12:15, 16:10, 14:14)

Body: Švarc 10, V. Kaňa 9, Sláma 8, Slouka 7, J. Beránek 6, Danada 6, Brtníček 5, Zeman 4, M. Kaňa 3.

Čelo tabulky:
Břeclav 8 8 0 609:466 16
Tišnov 8 8 0 595:457 16
Vyškov 9 6 3 644:570 15