Další vyslanci Klubu biatlonu Vyškov podstoupili závod ze seriálu Brněnského běžeckého poháru, na který se vydali v sobotu do blanenského Ráječka.

Buriana, startujícího v Novém Městě pod hlavičkou letohradského klubu OEZ, kde hostuje v zimním období, čekaly dvě tratě. V sobotním závodě českého poháru si vyšlápl na šestikilometrový vytrvalostní závod. Na start se postavilo více jak dvacet závodníků a Burian si v širokém poli vyjel solidní deváté místo v čase 00:24:58 v kategorii žáci C. Jeho ztráta na vítěze Fabiána Štočka činila tři minuty a dvaačtyřicet vteřin.

V neděli se ve čtyřkilometrovém rychlostním závodu mistrovství České republiky dokázal umístit ještě o stupínek výš a čas 00:17:01 mu vynesl celkovou osmou pozici. Na vítězného Adama Václavíka chyběla Burianovi tentokrát minuta čtyřicet sedm. „Honza jel oba závody klasicky. Sněhové podmínky byly ideální, teplota kolem nuly. V sobotu nefoukal vítr ani nesněžilo, v neděli už poletoval sníh. S umístěním jsme velmi spokojení a zároveň nadšení, počítali jsme nejlépe s desátým místem,“ informoval o podniku trenér Bedřich Burian. Nové Město udělalo tečku za Burianovou zimní biatlonovou sezonou.

Ráječkovská desítka čekala na příznivce běžeckých tratí. Nechyběli na ní ani mladí svěřenci trenéra Vladimíra Haumera. V nejmladší věkové kategorii si na třistadvaceti metrech doběhl pro první místo Matěj Haumer. Šestistovka sedla Janu Vařekovi, který obsadil druhou příčku a také jeho klubovému kolegovi Jakubovi Doležalovi, jenž získal následující pozici. V kategorii mladších žáků dosáhl na medailové umístění Jiří Brtníček, který získal bronz na tisíci metrech, desátý doběhl Pavel Vařeka. „Musím všechny pochválit, protože jsme měli jako klub celkově velmi pěkná umístění,“ zhodnotil výkony svých svěřenců Vladimír Haumer.