Tomson Brno – Pivovar Vyškov 5:7

Poločas: 3:2. Branky: Grim 2, Pánek 2, Jašíček, Mikloška, Pospíšil. Sestava: Gregor – Jašíček, Pospíšil, Grim, Král, Kolečkář, Mikloška, Pánek

Zraněného brankáře Štěpána nahradil obránce Gregor a v závěru potvrdil, že i on umí chytat. Tým po delší době posílil Jaromír Grim. „Mít tak kvalitního hráče v sestavě je snem pro každého trenéra. O to víc když se výsledkově trápíme," upozornil na důležitou okolnost trenér hostů Libor Šmarda.

V první půli hosté vždy dotahovali jednobrankové vedení soupeře. V páté minutě druhého poločasu pak Tomson zvýšil vedení až na 5:2 a s vyškovskými ambicemi to nevypadalo dobře. „Na nohy nás postavila třicátá minuta, kdy jsme snížili na 5:4 a opět jsme se tak doslali do hry. Závěr zápasu jsme zvládli famózně i díky skvělým zákrokům brankáře Gregora a třem brankám mezi 35. a 37. minutou," chválil Šmarda své svěřence za to, že nesložili zbraně ani za takřka rozhodnutého stavu.

Lazor-Domus Vyškov – Nasan Brno 7:6

Poločas: 3:0. Branky: J. Lička 3, Růžička 2, Tobolík 2. Sestava: Slovák – M. Lička, Gottvald, Dorko, J. Lička – Růžička, Rychlík, Mrnuštík, Tobolík.

K první výhře v novém ročníku divize dospěli domácí po jednoznačném průběhu zápasu, ale nakonec s velmi nečekanou zápletkou v závěru. Po prvním poločase i na začátku druhého to vypadalo na pohodový zápas. Hosté se do útoku moc netlačili a snažili se hrát ze zabezpečené obrany se snahou dostat se brejků, což se jim dlouho nedařilo. Když ve 28. minutě dorazil po rychlém brejku Růžička na 6:1, mělo být rozhodnuto. Ještě ve 31. minutě vedli domácí 7:2. Ale nakonec museli o vítězství tvrdě bojovat. „Asi pod dojmem vysokého vedení jsme chvíli byli nepozorní a hosté snížili na 7:4. Po oddechovém čase začali hrát bez brankáře a i když jsme dlouho odolávali, dvěma gólům jsme zabránit nedokázali. Určitě máme radost z výhry, ale stále nám chybí lehkost, pohyb a rychlost, které nás zdobily v minulém ročníku. A mohli jsme si odpustit i nervózní závěr, kdybychom za stavu 7:2 proměnili další vyložené šance," konstatoval trenér Lazoru-Domus Josef Lička starší.