Jeho současné postavení na šestém místě tabulky, tedy o příčku nad Vyškovem, může klamat. Způsobil je hlavně nevydařený vstup do jara, když v Brně nezaznamenali hosté ani bod. „Opticky jsme měli více ze hry, ale nedařilo se nám zakončit," uvedl říčanský trenér Antonín Brabec.

I proto se z druhého výjezdu na jižní Moravu bude chtít vracet veseleji. „To bude ještě o něco těžší utkání, protože Vyškovští jsou rychlejší a běhavější," zdůraznil Brabec, který v Brně postrádal několik zraněných hráčů, ale marodka se prý už vyprazdňuje. Do Vyškova už by měl přivézt sourozence Kučerovy a Schlangra. „Proto věřím, že zápas pro nás dopadne daleko lépe než v Brně," věří si trenér Říčan.

Vyškovský tým v přípravě na zápas vycházel z výkonu na Smíchově. „Vysvětlili jsme si, že tak se hrát nedá. Hlavně tedy ty hrubé chyby. Věřím, že si to kluci vzali k srdci. Všichni věříme, že Říčany můžeme porazit. Oni trochu omladili tým, ale po porážce v Brně zase povolávají zkušené harcovníky. Otázkou je, jak na tom tito hráči budou kondičně. Určitě se bude hrát na těžkém, blátivém terénu, kde i kondice může hrát rozhodující roli," naznačil vítězné plány trenér JIMI Martin Hudák.

Ten před domácí publikum přivede téměř kompletní tým. Pro zranění nemohou hrát jen Neal Mendham a Josef Toman. „Věřím, že nyní máme kádr na to, abychom se s podobnými ztrátami dokázali vypořádat. Opravdu si myslím, že podstatnější bude, jak zodpovědný výkon kluci odvedou, jak se dovedeme prosadit vlastním stylem hry," dodal Hudák.

JIMI Vyškov – Mountfield Říčany, Sobota, areál Jana Návrátila, Purkyňova ul., 14.00 hodin