Ten první souboj Vyškovských s tradičním pražským klubem se odehrál v prvním kole Poháru České ragbyové unie. Tým trenérů Martina Hudáka a Pavla Paly v Praze překvapivě vyhrál 29:14 a položil tak základ k pozdějšímu celkovému vítězství v poháru.

Extraliga – 7. kolo:
JIMI RC Vyškov – RC Tatra SmíchovSobota 9. listopadu, 13.00 hodin

II. liga:
Vyškov B – Smíchov BSobota 9. listopadu, 15.00 hodin

Areál Jana Navrátila, Purkyňova ulice

Druhé měření sil ale má karty rozdány úplně jinak, protože v poháru prakticky všechny kluby zkoušely různé hráče i herní varianty. Nyní do Vyškova určitě Tatra přijede v nejsilnějším možném složení. „Tatra patří k nevětším uchazečům o titul. Daří se jí a myslím, že psychicky je v pohodě. U nás je určitě favoritem. My se pokusíme překvapit a můžete se tak stát jedině za podmínky, že nebudeme dělat školácké chyby, přičemž bojovnost považuji za samozřejmou," naznačil cestu k úspěchu Hudák.

Šéfové domácí lavičky mohou do utkání vyslat stejnou sestavu, která v minulém kole jasně zvítězila v Brně-Bystrci. Navíc budou k dispozici i mladíci, kteří se vrátili ze srazu juniorské reprezentace, Pantůček, Brtníček a Školař.

Vyškovští fandové ragby se mají opravdu na co těšit, ale pozor, na zápas musí v sobotu vyrazit o hodinu dřív než obvykle. Po extraligovém zápase se totiž utkají rezervy obou klubů o druholigové body.

Zatímco ostatní extraligová společnost tímto víkendem uzavře sezonu, oba soupeři z Vyškova se za týden utkají do třetice. V neděli 17. listopadu si to na hřišti Tatry rozdají o domácí Superpohár. Tatra jako vítěz extraligy, Vyškov coby držitel poháru unie.