Na Pragovce i doma se Spartou Vyškov těsně prohrál a zejména domácí porážka hodně bolela. „Celý tento týden se tím zabýváme a nenašli jsme jiné zdůvodnění než to, co už jsem říkal hned po zápase. Byla to nedisciplinovanost. Lekli jsme se výhry a dělali chyby. Tak nachystaného soupeře na doražení jsme už dlouho neměli a kdoví, jestli se nám to s někým z první šestky ještě podaří,“ uzavřel nešťastnou kapitolu jménem Sparta trenér Milan Wognitsch.

Jeho tým čeká v Praze stejně silný, ne-li ještě silnější soupeř. Slavia svá úvodní utkání proti brněnským týmům Dragonu a Bystrce poměrně hladce vyhrála a je v pohodě. Naopak Wognitschův tým pronásleduje marodka. V tréninku chybělo pět hráčů a do Prahy zřejmě odjede oslaben o další, kteří jsou pracovně zaneprázdnění.

„Nicméně se pokusíme překvapit. Pokud jsme mohli porazit Spartu, proč by se to nemohlo podařit se Slavií? Kvalitu soupeře ctíme, je možná lepší než Praga i Sparta, ale prohrát nejedeme,“ zdůraznil Wognitsch.

Slavia se honosí přívlastkem nejstarší český ragbyový klub, ale zároveň má respekt k tradici vyškovského ragby.

„Ano, Vyškov stále vnímáme jako baštu tohoto sportu. Stále má velice silnou základnu a určitě nechce v lize hrát žádné druhé housle. Má velice dobré juniory, takže osobně jsem čekal výrazné zlepšení mužů už v minulé sezoně. Jak to vypadá, přišlo letos,“ řekl před dnešním zápasem jeden z trenérské dvojice Slavie Vít Chalupa.

Také skladba úvodních soupeřů sešívaných je zajímavá. Zatímco Vyškovští hrají výhradně s Pražany, Slavia se zase utkává jen z Jihomoravany.

„Hráli jsme s Dragonem Brno a v Brně Bystrci. Oba tyto kluby mě sportovně překvapily. Bystrc jako nováček soutěže kvalitou kádru, Dragon zase tím, jak omladil mužstvo. Myslím, že i Vyškov je letos silnější. Předpokládáme, že bude hodně běhavý a že bude chtít utahat náš poměrně těžší roj,“ odhadoval Chalupa taktiku Wognitschova týmu.

Jisté je, že Slavia oba Jihomoravany porazila a vítěznou sérii bude chtít zítra prodloužit.

„Podle výsledků z loňské sezony by to pro nás měla být snadná záležitost. Já ale vnímám letošní vyškovské výsledky, takže s kolegou Janem Fojtíkem musíme mužstvo motivovat na mnohem lepšího soupeře. Hráčům asi řeknu, že to bude dvakrát těžší než minule,“ naznačil Chalupa a z jeho slov je zřejmé, že domácí počítají jedině s vítězstvím.