Se stejným soupeřem před čtrnácti dny zakončili základní část soutěže. I tehdy všechno nasvědčovalo jejich vítězství. V prvním poločase dokonce vedli 24:0. Jenže druhou polovinu utkání naprosto nezvládli a porážka 27:43 rozhodla o tom, že vzájemný čtvrtfinálový souboj museli sehrát zase na hřišti soupeře. „Teď jsme přistoupili k zápasu jinak než před čtrnácti dny, kdy jsme jej měli rozehraný na jasné vítězství, ale nakonec jsme prohráli. Především jsme chtěli dobře bránit. A to se povedlo. Dokonce jsme ve čtvrtfinále dostali nejméně bodů za celý tento ročník extraligy. Psychicky mužstvu hodně pomohlo, že nastoupil Neal Mendham. Rozhodl se nám pomoct, i když ještě není zcela v pořádku. Hrál po velmi dlouhé době, ale on je srdcař, který dokáže strnout i ostatní hráče,“ nastínil hlavní příčiny úspěchu trenér Pavel Pala.

Po poločase vedli hosté 7:0 pětkou pod háčko a přesným kopem Martina Kováře. Hned na začátku druhého jistila vedení pětka Vladimíra Mazala a druhá přesná střela Martina Kováře. Velkou snahu Pragy po otočení výsledku pak hosté udrželi na uzdě. Domácím se podařilo jen snížit. „A to jsme před zápasem i v něm měli mnoho velkých problémů. Neměli jsme náhradníky do útoku. Luboš Svoboda s námi sice přijel, ale má natažený sval a nastoupit nemohl. Už ve čtvrté minutě se zranil Fialka a místo něho nastoupil Bartes. V patnácté minutě musel pro zranění střídat Adam Soural, takže nastoupil další rojník. A patnáct minut před přestávkou utrpěl krvavé zranění Jakub Schmied a přišel třetí rojník. Těch patnáct minut hráli křídla a zadáka rojníci. Přesto jsme to všechno ustáli,“chválil Pala.

Praga Praha - Jimi Vyškov 3:14
Poločas: 0:7. Pětky: 0:2. Body Jimi: M. Kovář 9 (P, 2 KPP), Mazal 5 (P).
Sestava: Jaroš, J. Kovář, Májovský, Monček, Mendham, Brtníček, Kopřiva, O. Kovář, Pittner, M. Kovář, Šenk, Mazal, Soural, Fialka, Schmied – Kodad, Vinter, Bares, Jordánek, Herg, Jánský. Trenér: Pavel Pala.

Druhé utkání čtvrtfinále: Mountfield Říčany - Dragon Brno 36:24 ( 17:7).

Program semifinále (sobota 27. října): Sparta – Vyškov, Tatra Smíchov – Říčany.

„Vyškov vyhrál zaslouženě, a to zásluhou pozorné obrany, přes kterou jsme se ani jednou nedostali do jejich brankoviště," sportovně přijala porážku pragovácká legenda Miroslav Fuchs.

K semifinále pojede Pala se svými svěřenci opět do Prahy, kde nastoupí proti suverénnímu vítězi základní části Spartě. Trumfy do hry jsou rozdány naprosto zřetelně. Sparta je vysokým favoritem. „Už před Pragou jsme byli hrozně rozbití a teď se to znásobilo. Soural určitě hrát nebude, čekám jak se vyvinou zranění Fialky a Schmieda. Takže až v týdnu uvidím, v jakém stavu bude mužstvo, a podle toho se budeme připravovat na Spartu. Jsem realista, vím jaká je síla Sparty. My můžeme jenom překvapit,“ naznačil Pala.