Bonusový pátý bod za čtyři položené pětky se jim sice získat nepodařilo, ale i se čtyřmi vstoupili do elitního kvarteta, které si po skončení bojů ve skupině TOP6 zahraje o titul. „Škoda, že se nám nepodařilo položit i čtvrtou pětku, navíc jsme nechali Říčany uhrát bod, takže jsme stáhli jejich náskok jen o tři body. Ale na druhou stranu se nám podařilo dostat před Pragovku. To je hodně důležité. Z posledních tří zápasů hrajeme dva doma, s Tatrou a Dragonem. Za určitých okolností by naše vítězství snad mohla na postup stačit. Určitě pro to uděláme maximum,“ zdůraznil trenér Pavel Pala.

V Říčanech jeho svěřenci výhru doslova vybojovali. V zápase se totiž soupeři herně přetahovali. První čtvrthodinka patřila hostům, kteří šli do vedení 11:0. Skóre otevřel dvěma proměněnými trestnými kopy kapitán Martin Kovář a pětku připojil Václav Monček. Pak převzali iniciativu domácí a vyvrcholila pětkou položenou v poslední minutě.

Po přestávce Mountfield skóre dokonce otočil až na 21:11. Navíc diktoval tempo hry. „Prvních patnáct minut jsme dominovali, byli jsme jasně lepší, ale pak se to otočilo. Závěr poločasu a začátek druhého patřil domácím. Pětadvacet minut po přestávce nás tlačili, to jsme jenom bránili, ale potom Lukáš Chalabala položil po pěkné akci pětku a Martin to prokopl. Hlavně Lukášova pětka byla moc důležitá. Kličkou prošel přes obránce a zhruba někde na útočné desítce natáhl a položil pod glacky. Říčany to evidentně zaskočilo a karta se zase začala obracet v náš prospěch,“ vypíchl Pala důvod dalšího obratu v utkání.

Vyrovnání pak zařídil deset minut před koncem Martin Kovář mazáckým proměněním trestného kopu až z poloviny hřiště. Svůj závěrečný nápor pak Vyškovští zúročili rozhodující pětkou Tomislava Kopřivy. „Rojovou akci jsme dotlačili do pětky. A byl konec utkání a oni už neměli čas s tím něco udělat. Bylo to důležité vítězství a přiznávám, že jsem ze zápasu měl trošku obavy. Vzhledem k tomu kolik nás odjedlo. Vyhráli jsme proto, že kluci skutečně táhli za jeden provaz. Já jsem jim zdůrazňoval, že není umění vyhrát, když máš plnou ruku trumfů, ale když máš karty na betla a uhraješ durcha. (úsměv) A oni to tak udělali,“ chválil své svěřence trenér Jimi.

V nejvyšší soutěží je nyní týdenní reprezentační přestávka. Po ní – 28. září – Vyškovští nastoupí doma proti Tatře Smíchov.

Mountfield Říčany – Jimi Vyškov 21:26

Poločas: 7:11. Body Jimi: M. Kovář 11 (3x TK, KP), Monček 5 (P), Chalabala 5 (P), Kopřiva 5 (P),

Vyškov: Jaroš, Doležel, Májovský, Monček, Janský, Trunečka, Kopřiva, O. Kovář, P. Pořízek, M. Kovář, Chalabala, Mazal, Čala, Šenk, Svoboda – K. Školař st., Vinter.