Nakonec však ragbyoví junioři JIMI Vyškov premiéru nového ročníku první ligy zvládli a výhrou nad Petrovicemi 41:19 vykročili k obhajobě titulu.

Petrovice se do ligy přihlásily na poslední chvíli, takže sestava byla pro Vyškovské trochu nečitelná. „Navíc my sami se teprve sehráváme, takže jsem rád, že jsme zápas nakonec bez větších problémů zvládli,“ řekl Miloš Michálek, člen trenérského triumviátu u juniorky, který dále tvoří Tomáš Kusala a Miloš Husár.

Vyškovští zahájili zápas velmi aktivně a pohyblivou hrou postupně navyšovali skóre. Pražané zřejmě „nepochopili“, že hrají na půdě mistra. Nervozita v jejich řadách vyústila k vyloučení hráče. Paradoxně v oslabení pak hráli lépe, než v plném počtu. Do poločasu zkorigovali skóre několika trestnými kopy a v poslední minutě i první pětkou. Po přestávce už se víc bojovalo a hra nebyla tak pohledná. Vyškovští marně hledali recept na větší využití přesilovky. Naopak sami po chybách inkasovali a teprve v závěru pojistili vítězství.

„O Petrovicích jsme toho opravu moc nevěděli, takže jsme vycházeli z toho, že tam mívají tradičně těžší roj. A opravdu nám dělal trochu problémy. Je začátek sezony, takže vítězství je cenné jako takové. Věřím, že výkony se postupem času budou lepšit,“ dodal šéftrenér mládeže Vladimír Kovář.

Po juniorech čeká start nejvyšší soutěže také vyškovské muže. A bude to test ohněm. V sobotu v 15.00 hodin nastoupí na hřišti obhájce titulu v Říčanech.

I. liga junioru

1. kolo:

Vyškov – Petrovice 41:19 (33:13)

JIMI: Formánek, Kostelka, Skřivánek, Haman, Musil, Vinický, Fládr, Voříšek, Školař, Schmied, Chalabala, Božek, Menoušek, Pantůček, Podaný. Střídali: Kaňa, Brtníček, Zedník.