O víkendu podlehli soupeřům, kteří obsadili místa před nimi. V „bronzovém“ Uherském Hradišti prohráli 0:4, s druhým Vsetínem a vítězným Zlínem B doma shodně 1:3. „Mistrovskou soutěž, tedy třetí ligu, hrajeme teprve druhou sezonu a obě byly vlastně jakýmsi získáváním zkušeností. Na nejlepší jsme zatím nestačili, ale čtvrté místo je určitě úspěchem,“ zdůraznil člen výboru a hráč Marek Alán.

Squashový klub Haná Vyškov má hlavní „stan“ ve squashovém centru v Havlíčkově ulici, ale zatím žije tak trochu ve stínu populárnějších sportů. Pro soutěže má dvanáct aktivních hráčů a ve třetí lize nejčastěji nastupovali Jiří Pinka, jako kapitán družstva, dále Václav Němec, Martin Sabo, Miroslav Frydrych, Jaroslav Beránek, Lukáš Trávníček a Luděk Němec. Do svých řad rád přijme další členy. „Naším prvotním cílem při založení klubu bylo zlepšení úrovně squashe ve Vyškově. Chtěli jsme podpořit zájem o tento sport. Kromě účasti ve třetí lize proto pořádáme i jednorázové turnaje, kterých se spolu s registrovanými hráči mohou zúčastnit i zájemci z řad veřejnosti,“ předkládá pozvánku Alán.

Další turnaj bude už příští víkend, v sobotu sedmého května. „Výhodou je, že si na nich mohou začátečníci zahrát s hráči, co už to dost umějí. Nebo od nich něco odkoukat. Škoda, že zatím veřejnost moc nechodí, protože squash je opravdu výborný i náročný sport. Často je srovnávaný s tenisem, ale je to úplně jiný sport. Myslím si, že je ještě rychlejší,“ říká hráč Alán.

Podle něj v letní ligové přestávce klub uspořádá i další turnaje, které v závěru léta už pro aktivní hráče budou samozřejmě přípravou na nový ročník třetí ligy. I v něm chtějí Vyškovští hrát důstojnou roli. „Postupové cíle si zase dávat nebudeme, ale vylepšit umístění, to bychom si rozhodně přáli,“ naznačil ve středu třicetiletý Alán sportovní cíle SQ Haná.