„Bohužel, ovlivnil to zdravotní stav. Nebyli jsme tak schopni soupeřům stoprocentně konkurovat," uvedl po zápasech dědický vedoucí Zoltán Murányi.

Pojďme nejprve k těm úspěšným. Jsou jimi Vyškovští, i když ani oni nebyli daleko porážky. Nikoli dopoledne, to v hale Za Parkem hostům z VK MS Brno nepovolili se ani jednou dostat na dvacetibodovou hranici v setu a v pohodě si dokráčeli pro hladké vítězství.

Ovšem odpoledne, to už byla jiná volejbalová písnička. „Dost se rozehráli, byli velice dobří i v poli a my měli jednu slabinu. Jako klasický nahrávač jsem musel na blok a od toho se odvíjelo víc změn," objasnil hrající šéf mužstva Tomáš Luska.

Po prvním vyhraném dějství přišlo druhé smolné, když si ho hosté připsali po velkém dramatu 26:28. Domácí přitom měli rozhodnutí několikrát doslova „na ruce". „Kdyby se to tam dorazilo, už by to asi vypadalo jinak. Měli jsme dvě, tři šance to zakončit, ale míč jsme nepoložili na zem a oni nás ztrestali," dodal.

Jeho mančaft přesto odcházel ze hřiště jako vítěz. Po třetím získaném setu přišla stejně vyrovnaná čtvrtá ztracená sada, aby tiebreak už měli Vyškovští jasně ve svých rukou v poměru 15:10. „Tam už to šlo dobře, doslova jsme to uválčili. Chtěl bych pochválit kluky v útoku, hlavně Chládek s Groškem to tam zvládli dobře. Důležitá byla koncovka třetího setu," připomněl Luska část hry, ve které se spoluhráči dokázali dotáhnout ztrátu sedmi bodů.

Městští kolegové z Dědic tak měli šanci poskočit ze sedmého místa o jednu pozici právě před Brňany. Jenže to by museli přehrát čtvrté Letovice, tedy zase trochu pomoci Vyškovu, který je třetí. Nestalo se.

Potíže se sestavou

Jednou z příčin byly zdravotní komplikace opor. Nahrávač Petr Vymazal měl v týdnu horečky, Jakub Doležal laboroval s prstem. „Navíc Lukáš Vonderka si udělal něco s palcem a bylo toho víc, to rozhodlo. Prohráli jsme to na útoku, těžko jsme se prosazovali přes jejich vysoké blokaře," prohlásil Murányi.

Obě partie probíhaly jako přes kopírák. Po prvním setu pro hosty domácí dokázali srovnat, ale pak už nestačili. „Kdybychom byli stoprocentně zdraví, tak věřím tomu, že bychom jedno vítězství urvali. Takhle byli lepší," uznal po čtyřsetových porážkách.

Přebor vstupuje do poslední třetiny a aktuálně sedmí Dědičtí ještě budou bojovat o lepší umístění s nejbližšími konkurenty. To situace Vyškovských se i přes výhry Letovic zdá být poměrně jasná. Jejich osudem bude pravděpodobně konečná třetí příčka. „Před sezonou jsme pomýšleli i na návrat do ligy, ten je daleko. Třetí místo bude taky pohodové," uznal Luska.