Okolnosti jim ani trochu nepřály, jejich bojovnost tentokrát slavila jen minimální jednobodový úspěch.

Florbalisté Ivanovic na Hané měli na programu fyzicky náročnou sobotu. Čekal je totiž náhradní termín dvojutkání Jihomoravského přeboru mužů divize I., a to s dvěma celky brněnských vysokoškoláků.

V dějišti jmenovaných bojů, sportovní hale brněnské veterinární fakulty Masarykovy univerzity se měl podle původního plánu objevit i čtvrtý tým, Jedovnice, ale ten ze zatím blíže nespecifikovaných důvodů nedorazil. Už to skřížilo v osmičlenné tabulce prozatím pátému Sokolu plány, když se časový program zápasu stáhl jen na rychlou sérii dvou duelů, ve kterých nastoupil.

„Je škoda, že kluci z Jedovnic nedojeli, protože my pak hráli dva zápasy po sobě, a to je fakt náročné. Zvlášť v naší dnešní sestavě,“ řekl brankář a zároveň vedoucí mužstva Michal Večeřa. Narážel tak na fakt, že jeho celek měl k dispozici ze zdravotních a jiných důvodů pouze devět hráčů.
V prvním duelu ale šance na úspěch nebyla malá. Zástupci Mendelovy zemědělské a lesnické univerzity totiž také neoplývali zrovna nejširším kádrem, a navíc i v tabulce měli na kontě o plných dvacet bodů méně než Ivanovice.

Přesto MZLU prakticky celý zápas vedlo. Sokol nehrál špatně, vyvořil si příležitosti, ale dlouho se neprosazoval střelecky a často soupeři nechával možnost zkusit si rychlý útok v přečíslení. Ještě po druhé třetině za stavu 1:3 by si zřejmě málokdo vsadil proti Brňanům, ale ti nakonec mohli být rádi za bod. Střelecky totiž zazářil v ivanovickém dresu Štefan Podolan, který zařídil celkem čtyři góly a tím posledním srovnal na 4:4.

V posledních minutách už měl Sokol drtivý tlak, ale když nerozhodl ani ze závěrečné přesilové hry, na remízovém stavu se nic nezměnilo. „V této sezoně jsme je zatím poráželi, takže jsme na výhru mysleli znovu. Ale hráli výborně, měli stejně jako my podporu z publika a florbal měl velký náboj. Škoda, chyběla nám trocha štěstí,“ zhodnotil Večeřa.

Druhé utkání začalo jen dvacet minut po konci toho předchozího a Ivanovice se v něm střetly s domácími florbalisty Veterinální a farmaceutické univerzity. A tento duel s sebou nesl velkou důležitost. V případě úspěchu by totiž hosté domácí přeskočili v průběžné tabulce.

První půlka zápasu také nasvědčovala velmi napínavému boji, když Ivanovice vždy dokázaly soupeře dotáhnout, ale pak už se projevil fakt fyzické náročnosti absolvování druhého zápasu po sobě a hráči VFU dominovali. Vyhráli 8:4, když o přesné trefy poražených se přičinil hattrickem Tomáš Vaverka a svůj střelecký den dovršil jedním zásahem Podolan.

„Všichni duel považovali za velký zápas. Mezi týmy panovala velká rivalita, zdravé hecování a podle toho to taky vypadalo. Drželi jsme dlouho krok, ale Brno mělo skoro dvakrát více hráčů a to rozhodlo,“ míní Večeřa. Ivanovice tak spokojeností příliš nezáří. „Celkově dnes převažuje zklamání, mohli být minimálně tři body. Ale hrát dvakrát po sobě v tak malém počtu, to je těžké,“ uzavřel.