Na Velké Moravě v Mikulčicích se schází vždy moravská elita. Letos sice dost ovlivnilo účast počasí, ale přesto zůstala kvalitní. Tomáš Steiner si v poklidu pohlídal absolutní vítězství mezi muži a je zapsaný natrvalo do historie této slavné sportovní akce. Irena Pospíšilová opět podala výborný výkon. A stačilo to na celkové druhé místo mezi ženami. Silvie Divišová ve velmi dobrém čase doběhla v kategorii žen nad 45 let druhá.

Petr Fochler ve absolvoval další závod ze seriálu Chlapáckých běhů v okolí jeho bydliště. V Hněvkově u Zábřehu na Běhu Balatonem ho čekala náročná kopcovité trati v délce 11,5 kilometru a s převýšením 350 metrů. Po výborném výkonu doběhl druhý.

V Brně se konal tradiční Běh Čertovou roklí. Kategorii žen s velkým náskokem vyhrála Anežka Langhammerová. Sportovně nabitý týden pak korunovala na Aprílovém maratónu v Kuřimi, který je součástí Kuřimské běžecké ligy. Ve své kategorii brala druhé a celkově třetí místo.

Do ciziny si pro zlato odskočil Milan Marek, když zvítězil ve své kategorii mužů nad šedesát let v Bratislavském maratónu. I tam se běželo za krajně nepříznivých podmínek. Byla zima a silný ledový vítr brzdil běžce po celé trati. Přesto Marek kromě vítězství dokázal zaběhnout i výborný čas 3:17:39,7.