Křenovická moderní gymnastka Nataly Hamříková, klubově patřící brněnskému SK GiTy MS Brno, si připsala do své bohaté sbírky sportovních zdarů další. Sedmnáctiletá slečna strávila víkend v prostorách sportovní haly v chorvatském Záhřebu. Tam přijely kromě českých a domácích talentů i elitní sokyně z Itálie a Bulharska.

Na pořadu dne byly tři sestavy, a to se švihadlem, obručí, stuhou a v konečném součtu známek pak samozřejmě i víceboj. Drama přitom pokračovalo od začátku až do úplného konce závodění. „Během závodu nevyhlašovali známky, takže jsem do poslední chvíle nevěděla, jak jsem na tom. Ale v nějakou medaili jsem věřila. Byla jsem dobře připravená a s provedením sestav jsem byla spokojená. Povedly se mi všechny,“ neskrývala ani zpětně radost Hamříková. Však také k tomu neměla ani ten sebemenší důvod.

Nejznámější křenovická sportovkyně totiž z hlediska cenných kovů Chorvatsko doslova „vyloupila“. Ovládla všechna tři náčiní a to znamenalo, že ani ve víceboji nedala nikomu výraznější šanci. Její výkon byl výsledkově stoprocentní. „Z vítězství mám velkou radost. Hlavní soupeřkou pro mě byla Bulharka Yoana Ivanova, ale nakonec se mi povedlo porazit ve všech sestavách i ji. Skvělé,“ vyznala se z pocitů vítězka. Ivanova z bulharského CSKA patří k tomu nejlepšímu, co tento přímořský stát gymnastiky nabízí. O to víc je dokonalé vstoupení české hvězdy cennější.

Po návratu domů si ale Hamříková příliš odpočinku neužije. Maximálně několik dní, protože pak už se ocitne ve vrcholné části přípravy na republikový šampionát. Ten se přiblížil už na tři týdny. „Tohle mezinárodní vítězství mi určitě zvedlo tolik potřebné sebevědomí. A hlavně zvýšilo i chuť do další tréninkové práce. Teď se budeme soustředit právě na republiku, už se na ni moc těším,“ uzavřela křenovická gymnastka.