Nakonec se do finále neprobojoval ani jeden tým od našich sousedů a nejcennější pohár získali hráči extraligového Volejbalu Brno.
Mimořádnou kvalitu letošního startovního pole potvrdily české volejbalové bašty Aero Odolena Voda a Volejbal Brno. Ten sice vstoupil do turnaje porážkou od letošního vítěze první ligy, tedy druhé nejvyšší české soutěže, ŠSK Beskydy, ale v následujících bojích už neztratil ani set. Ve finále pak týmu z Frýdku-Místku porážku oplatil.

Konfrontace českého a slovenského extraligového volejbalu tak jednoznačně vyšla pro Čechy, ale slovenská strana žádnou újmu necítila. „Zdejší turnaj znám, byl jsem tu jako hráč, když jsem kroutil svoji poslední hráčkou sezonu v Myjavě. Z výsledků si nic neděláme. Měli jsme tu polovinu mužstva, druhá je na soustředěních s různými reprezentacemi. Cílem bylo dobře si zahrát a stmelit partu, a aby se kluci trochu odreagovali od opravdu tvrdé přípravy v hale. To se splnilo, panovala tady všeobecná pohoda,“ zdůraznil trenér úřadujícího mistra Slovenska VK Prievidza Richard Němec.

Podobně jako slovenští šampioni brali turnaji i ostatní účastníci. Bučovičtí ovšem mírné zklamání netajili. Před turnajem doufali, že obhájí loňskou účast v semifinále, což se jim nepodařilo. „Jakési zklamání to určitě je, ale pro mě víc z výkonů než z výsledků. Ty jsou o dost slabší než jaké odvádíme normálně. Ale asi se to dalo čekat. V mužstvu je hodně změn, protože přišlo hodně nových lidí. Sestava si teprve, jak se říká, sedá. Navíc volejbal venku na antuce je úplně jiný. Ale asi budeme muset přidat i na bojovnosti. Ta taky není na takové úrovni jako obvykle,“ konstatoval po druhém prohraném utkání domácí Petr Nezdařil.

Ten zápas Bučovičtí prohráli po vyrovnaném boji se slovenským šampionem Prievidzou a s turnajem a fanoušky se pak rozloučili cennou výhrou na Myjavou. Tyhle výsledky celkovou náladu přece jen trochu vylepšily. „Věřil jsem že by to při troše štěstí mohlo vyjít na postup ze skupiny a pak bychom si ještě mohli zahrát dva dobré zápasy jako loni. Bohužel nám to o ten set, který jsme prohráli s Prievidzou, nevyšlo. Takže je to malinké zklamání, protože loni jsme byli třetí. Ale porazili jsme Myjavu a s Prievidzou to bylo vyrovnané utkání, takže ten dojem už byl lepší než z prvního zápasu s Odolena Vodou. Sestavu jsme protáčeli ve všech zápasech, aby si zahrál každý, protože jsme to opravdu vzali jako přípravu,“ komentoval výsledek Zbyněk Čížek, trenér domácích sokolů.

Ti budou v nové sezoně poprvé hrát první českou volejbalovou ligu a v sobotu uzavřou antukovým turnajem v Holubicích letní přípravný blok. „Pak přejdeme do haly na konečnou fázi přípravy na první ligu. Dostali jsme nabídku od Myjavy odehrát s nimi kvalitní přípravný zápas a především budeme těsně před soutěží, 22. a 23. září, pořádat první kolo Českého poháru. Kromě nás budou startovat Velké Meziříčí, Drásov a Ostrava. To bude naše generálka na vpravdě historickou sezonu,“ zdůraznil Čížek.

Memoriál Ing. Vladimíra Spirita
Modrá skupina: Spartak Myjava – VK Prievidza 2:1, Sokol Bučovice – Aero Odolena Voda 0:2, Myjava – Odolena Voda 2:0, Prievidza – Bučovice 2:1, Bučovice – Myjava 2:1, Odolena Voda – Prievidza 2:0. Pořadí: 1. Myjava, 2. odolona Voda, 3. Prievidza, 4.Bučovice.
Červená skupina: ŠSK Beskydy – Volejbal Brno 2:1, Slavia Svidník – Bystrina Nitra 1:2, Beskydy – Nitra 1:2, Brno – Svidník 2:0, Svidník – Beskydy 0:2, Brno – Nitra 2:0. Pořadí: 1. Beskydy, 2. Brno, 3. Nitra, 4. Svidník.
Semifinále: Brno – Odolena Voda 2:0, Beskydy – Myjava 2:0
O 3. místo: Odolena Voda – Myjava 2:0
Finále: Brno – Beskydy 2:0

Sestava Bučovic: Fučík, Duda, Neubauer, Dítě, Nezdařil, Katona, Vašut, Mlčuch, Přikryl, Šimko, Bence. Trenér: Zbyněk Čížek.
Sestava Brna: Truong, Okosanovič, Licek, Handlíř, Pražák, Hukel, Weber. Michal Hrazdíra.

Nejlepší hráč: Martin Licek (Brno).
Nejlepší nahrávač: Duc Luan Truong (Brno).
Nejlepší blokař: Tomáš Široký (Beskydy).
Nejlepší smečař: Marek Mikula (Odolena Voda).