Prezenci podstoupilo sto jedna týmů, a to nejen českých, ale i z Rakouska, Slovenska a Maďarska. „Nemohli jsme si přát víc, než zlomit tu magickou hranici sto týmů. Zvažte sami, jak velkého obsazení akce jsme dosáhli. V sobotních trojicích nastoupilo osmačtyřicet a v neděli se v párech objevilo třiapadesát družstev,“ radovala se jedna z organizátorek Adriana Lehoczká.

Klubová příslušnost tentokorát ustoupila do pozadí, utvořili se přes rok nemyslitelné sestavy. Vyškovští nohejbalisté na to ale příliš nebrali zřetel a bratři Petr a Martin Müllerovi spolu s Janem Kaděrou utvořili sehraný celek v trojicích. Mysleli přitom výsledkově vysoko. „Loni jsme byli druzí, chtěli jsme to zopakovat,“ vyslovil posledně jmenovaný.

Svůj cíl nakonec splnili, ale v úvodních utkáních to tak příliš nevypadalo. Ve dvou po sobě jdoucích základních skupinách se s výkonnostně méně vyzrálými hráči dost natrápili. „Výkon nic moc, říkali jsme si, že pokud se nezlepšíme, bude těžké dojít daleko,“ přiznal Kaděra.

V play-off se jim ale dařilo lépe. Ve čtvrtfinále měli proti sobě trojici, v níž hrál i další vyškovský vyslanec Milan Kaděra. Ten se ale musel před svým sourozencem a kamarády po jednoznačné prohře ve dvou setech v poměru 10:5 sklonit. Ani semifinále se pro Orly nestalo konečnou stanicí, když extraligové Doubravu, Víta a Kokštejna porazili skvělými útoky ve třetím setu 10:4. Nutno dodat, že to na začátku zápasu vypadalo zle, protože první set získali bez větších potíží protivníci. Pak ale přišel obrat a vidina boje o první příčku se tak stala realitou.

Celkové prvenství přesto Vyškovským uniklo. Na nemastný neslaný výkon v první sadě ještě našli lék ve druhé, ale v koncovce třetího setu využili soupeři Pelikán, Gulda a Mrákava nedůrazu Orlů a vyhráli 10:8. „Dělali jsme moc chyb, často jsme si neuměli nachystat ofenzivu. A takoví nohejbalisté české špičky už toho dokáží využít,“ vyhlásil Kaděra.

Poslední prohra mu a jeho spoluhráčům radost nezkalila. „Pokud jde o celodenní vystoupení, jsme spokojeni. Vítězství to není, ale být druhý v takové konkurenci je výborné,“ vyhlásil Jan Kaděra.