Jako součást prvního ročníku programu Sportuj s námi se tam budou konat závody na deset kilometrů na dráze a šedesát metrů a dálka žactva. Doplní je ještě Velká cena města Vyškova a Základní školy Letní pole Vyškov.

Závod na deset kilometrů je součástí běžeckého poháru Dlouhé míle 2008. „Rozhodli jsme se jej uspořádat, protože na deset kilometrů se běhá málo. Na tuto vzdálenost se závodí na mistrovství republiky a mítincích. A kdo si chce zlepšit svoje tabulkové časy, nemá moc příležitostí,“ uvádí ředitelka závodu Magdaléna Hajzlerová. Akci pořádá její mateřský klub AHA Vyškov a zaštiťuje jej starosta města Petr Hájek.

U příležitosti desetikilometrového běhu se uskuteční i zmiňovaná velká cena. Ta se dříve konávala na konci března a mládež závodila na asfaltové silnici. „Máme však krásný stadion s oválem, tak jsme závody samozřejmě přesunuli tam. Jsme rádi, že se nám akce podařilo tímto způsobem spojit,“ vysvětluje ředitelka Hajzlerová.

Závody jsou otevřené všem zájemcům, přihlásit se bude moci i ten, kdo dorazí až takřka na poslední chvíli. „Uzávěrka přihlášek je půl hodiny před startem stanoveným na patnáctou hodinu a čtyřicátou minutu,“ popisuje Magdaléna Hajzlerová.

Za favority závodu označila domácí atlety Tomáše Steinera a reprezentantku Irenu Petříkovou. „Bohužel je krátce po pražském maratonu a navíc se běží brněnský Letní pohár i blanenský Hraběnka Cup, takže někteří běžci dají přednost jim a naše závody vynechají. Bohužel kvůli tomu asi přijdeme o napínavý souboj mezi Petříkovou a Ivanou Martincovou,“ povzdechla si Hajzlerová.

Závody nejspíše vynechají i běžci klubu AHA Milan Adamec či Pavel Horák, které zaměstnají pořadatelské či rozhodcovské povinnosti. Naopak dobře to vypadá s případným startem Jiřího Němce. „Až do středy je vše otevřené, teprve na startu uvidíme, kdo z atletů se rozhodl do Vyškova přijet závodit,“ uzavírá ředitelka závodů Magdalena Hajzlerová.