„Jeli jsme sem s odhodláním vyhrát. Tahle hala pro nás zatím byla jako zakletá. I když jsme tady odehráli pár dobrých zápasů, nikdy to pro nás nějak dobře nedopadlo, prohrávali jsme o gól dva. Takže jsem hrozně rád, že jsme tu nepříjemnou sérii porážek konečně přerušili,“ radoval se po zápase spokojený předseda brněnského klubu Michal Letzel.

Hosté udeřili hned v první minutě svojí velmi silnou zbraní, dlouhým výhozem brankáře s házenkářkou minulostí Jaroslava Pšurného. Rychlou akci zakončil gólem kanonýr a kapitán vlků Ladislav Hansl. „Nevím, co si o tom mám myslet. Na tréninku se speciálně na tohle připravujeme a hned z prvního výhozu dostaneme gól. Přišlo mně, že ty tři první výhry nás uspokojily. Od té doby to jde dolů a dneska to všechno vyvrcholilo. V první půlce bylo z naší strany všechno špatně,“ láteřil po závěrečném hvizdu trenér Amoru Ladislav Štrublík.

Pravdou ale je, že inkasovaný gól jeho svěřence přece jen vyburcoval a v následujících pěti minutách hosty sevřeli před jejich branku. S koncovkou ovšem tentokrát byli na štíru. Trest za zahozené šance přišel zákonitě. Mezi šestou a osmou minutou přidali hosté po jednoduchých akcích dva góly a v jedenácté už vedli 4:0. „I mě překvapilo, že jsme dali gól po výhozu brankáře. S Amorem se dlouhá léta navzájem velice dobře známe. Myslel jsem si, že na to bude připravený. Ten rychlý gól a pak hlavně ty dva slepené nám samozřejmě hodně pomohly. Domácí pak museli hru otevřít a my jsme mohli hrát naši hru na rychlé brejky,“ komentoval šéf Žabiňáků.

Do druhého poločasu domácí trochu pozměnili taktiku, začali víc běhat a důsledněji napadat soupeře. Dlouhé minuty měli velkou převahu, jenže gólově ji vyjádřil jen Sebastian Palla. „Myslím si, že jsme deset patnáct minut byli výrazně lepší. Bohužel koncovka nás dneska potrápila. To, co jsme nedali ve druhé půlce, bylo k neuvěření. A pak zase dostaneme dva góly po nákopech přes celé hřiště,“ posteskl si kouč Amoru.

„Tlak na začátku druhého poločasu byl od domácích skutečně drtivý a chybělo málo, tedy kdyby dali nějaké góly, a mohlo to skončit úplně jinak,“ připustil Letzel.

Přes porážku si Amor možná v tabulce druhé ligy udrží kontakt se špičkou. Probíhají totiž jednání o kontumaci jeho zápasu s Jeseníkem, který ve Vyškově vyhrál 4:1. Žabinští Vlci by se v tom případě posunuli ze třetího na druhé místo.

Amor Kloboučky Vyškov - Žabinští Vlci Brno 2:6
Poločas: 0:4. Branky: 29. Palla, 40. Handlíř – 1. Hansl, 6., 8. a 11. Havlín, 34. Pokorný, 36. Kratochvíl. Rozhodčí: Štipčák, Jurča. ŽK: Němec, Vrba – Starý. ČK: 39. Starý – 17. Starý. Diváci: 120
Amor: Vrba (Buriánek) - Nový, Moravec, Ševčík, Horváth, Němec, Tichý, Chubirka, Palla, Handlíř, Chadima, Rozehnal, Němec.
Žabinští Vlci: Brno: Pšurný – Chroust, Kratochvíl, Svoboda, Pokorný, Starý, Hansl, Mezník, Havlín, Chráscina.