Volejbalisté Sokola Bučovice rozehrají nadstavbu I. ligy na palubovkách dvou největších favoritů, dnes v Dobřichovicích a zítra v Benátkách nad Jizerou.

I. liga
Nadstavba, skupina o 1.-8. místo:
1. kolo: Sokol Dobřichovice – Sokol Bučovice, pátek 26. 11. (18.00).
2. kolo: VK Benátky nad Jizerou – Sokol Bučovice, sobota 27. 11. (17.00).

„Chtěli jsme začínat doma, ale jedeme hned čtyřikrát ven… Ale los přijímáme takový, jaký je. Benátky se netají tím, že jsou největším favoritem na postup, Dobřichovice jsou hned druhým za nimi. Takže oba domácí soupeři jsou favority. Oba ale známe. Hráli jsme s nimi v září ve finále přeboru České obce sokolské. Procházeli jsme si nějaká videa a trénovali speciálně nějaké herní situace. Takže doufám, že se nám do nadstavby podaří vstoupit úspěšně,“ řekl manažer oddílu a trenér Bučovic Zbyněk Čížek.

Tým vede spolu s Jaroslavem Vlkem a vlastně od začátku soutěže se potýkají se zraněními hráčů. Nejvíce absencí je na postu nahrávače, takže úvodní dvoukolo sokoli odehrají s vypůjčeným „náhradníkem“. Uvozovky jsou namístě, jde o výpomoc z nejvyšší soutěže.

„Půjčujeme si nahrávače, letos už sedmého. Je to komplikace, ale jde o kvalitního hráče z extraligy, takže věřím, že nám pomůže. Nejede Masař, takže opět musíme udělat netradiční opatření. Teď se navíc přidávají potíže v souvislosti s vládními opatřeními. Nemohou hrát neočkovaní hráči a u nás jsou to hned tři,“ upozornil Čížek.

Na jím zmíněném zářijovém přeboru České obce sokolské Bučovičtí s Dobřichovicemi prohráli 0:2 a Benátky porazili 2:1.

„Teď to ale určitě bude o něčem jiném. Šest bodů asi nezískáme, ale každý bodík by pro nás byl úspěchem,“ ujistil šéf bučovických volejbalistů.

Ti pojedou k soupeřům i v dalším dvoukole. V pátek 10. prosince nastoupí ve Velkém Meziříčí proti Spartaku a o den později v Hradci Králové proti Slavii. Dalšími účastníky nadstavby I. ligy jsou USK Slavia Plzeň, EGE České Budějovice a Tesla Brno.