V karambolové sekci má Vyškovsko dva zástupce. Jihomoravské krajské soutěže jsou čtyřstupňové a mají po osmi účastnících. Sokol Otnice hraje nejvyšší, tedy I. třídu, a v neděli od 10.00 hodin hostí klub s ligovou minulostí, TJ BOPO Třebíč. Rád by odstartoval k lepšímu účinkování než v minulé sezoně. „Loni jsme se horko těžko zachraňovali. Letos se tedy chceme podobným starostem vyhnout, ale bude to mnohem těžší. Vzhledem k reorganizaci ligových soutěží lze čekat větší sestupy, takže záchranu by mělo jistit páté místo,“ řekl předseda oddílu Jaroslav Ocásek.

Ten je také členem A mužstva, kde jsou jeho spoluhráči Petr Přerovský, Petr Hoffmann a Jaromír Menoušek. Tedy osvědčená sestava, která spolu válí již několik let.

Klub přátel kulečníku Vyškov je nováčkem II. třídy a také jeho cíle jsou skromné. „Chceme hrát důstojnou roli a nemít starosti se záchranou. V kulečníku se dají výkony srovnávat podle hráčských průměrů. I podle tohoto kritéria bychom se tedy ve vyšší soutěži měli pohybovat kolem pátého místa,“ nastínil plány nováčka předseda KPK Petr Kuneš.

I Vyškovští sází na osvědčenou sestavu, která vyhrála III. třídu: Karel Pavlík, Pavel Sedlák, Miroslav Polášek a Martin Studňař. KPK odstartuje soutěž už v sobotu, kdy ve své herně na Masarykově náměstí hostí od 10.00 hodin Pohořelice B.

Oba kluby mají i rezervní družstva, Otničtí dokonce dvě, ve II. a IV. třídě. Takže letos bude na pořadu historicky první okresní kulečníkové derby. Béčko Otnic bude hrát ve Vyškově v sobotu 23. října. Rezerva Vyškova loni vyhrála čtvrtou třídu a bude tedy hrát ve třetí.