Zápasníci věkové kategorie starší žáci se sjeli o víkendu do Vítkovic, aby poměřili své síly při Mistrovství České republiky v zápase ve volném stylu. Mezi účastníky nechyběli také zástupci Bučovic a připsali si skvělý úspěch.

O mistrovský titul se utkalo celkem dvaadevadesát chlapců z čtyřiadvaceti oddílů. Z bučovického pohledu byl nejpovedenější souboj ve váze do pětaosmdesáti kilogramů. V ní si totiž David Křivák vybojoval nejvyšší umístění. Hladce prošel až do finále, v němž porazil na body zápasníka Hellasu Brno Malinku.

Fantastický výsledek svého kolegy málem napodobil také Ondřej Nový. Ten ovšem narazil v rozhodujícím utkání na šestinásobného mistra Holoubka z Chomutova, který byl nad jeho síly. I tak jeho druhé místo je pro Ondřeje velmi cenným úspěchem.

Z dalších bučovických mladíků se Petr Tichý umístil na osmém místě a Adam Světlík se propracoval na jedenáctou pozici.

V Havlíčkově Brodě se pak Křivák účastnil dalšího českého mistrovství, tentokrát v zápase řecko-římském. I tady se mu dařilo skvěle, když se po třech vítězstvích ocitl opět ve finále. O první místo se utkal s jedním z domácích zápasníků. I toho dostal po pěkném vyrovnaném boji na lopatky, a tak znovu nenašel přemožitele. David Křivák tak má na svém kontě už dva mistrovské tituly. (mn)