Dopoledne jasní vládci. Tři sety, potíže jen ve druhém, herní pohoda a vítězná atmosféra. Dirigenti: domácí. Jenže kdo z vyškovských fanoušků odešel před odvetou v klidu na sobotní oběd s tím, že odveta je taky v kapse, čekalo ho hodně nemilé překvapení.

Volejbalové Vyškovsko mělo v sobotu o sportovní zábavu postaráno. Třinácté a čtrnácté kolo druholigové skupiny C svedlo proti sobě dvě mužstva z Vyškovska. Výběr okresního města přivítal Holubice. Prognózy se přikláněly spíše na stranu v průběžném pořadí druhých hostů, kouzlo domácí haly a slyšitelná divácká podpora se měly přiklonit zase na stranu v sezoně doposud „průměrných“ hostitelů.

Šli do toho naplno

Vyškovští se už dopředu chystali překvapit rivala v prvním utkáním stoprocentním nástupem, bojovností a týmovým výkonem. Povedlo se jim to dokonale, v úvodním setu vyhráli rozdílem třídy o deset bodů. „Začali prostě velice dobře, tlačili nás servisem a nám se nic moc nedařilo. Na dobrou atmosféru jsme zvyklí, v tom to nebylo, ale přiznávám, že nás zaskočili a my hráli špatně. Asi nejhorší výkon, co jsme letos zatím ukázali. Snad kdyby se vyhrál druhý set…“ spekuloval trenér hostí Aleš Šmerda.

V druhém dějství se konalo velké drama v koncovce, Vyškovští ho utnuli až v poměru 28:26. Ve třetím získali brzy několikabodový náskok a drželi ho až do konce a neomylně dokráčeli až k vítězné radosti. „Konečně jsme se chytli, hra vypadala k světu. Podání bylo dobré, příjem taky, hlavně první set jsme dobře zablokovali a od toho se odvíjely přihrávky a vše ostatní. Nastartovali jsme loňskou atmosféru,“ radoval se kouč Čestmír Luska.

Odveta: velký obrat

Jasná záležitost, odveta nebude moc jiná, řekla si většina přítomných. Omyl, byla jiná, absolutně jiná. Změnilo se mnohé, domácím se méně dařil servis, hosté začali jakoby od znovu s čistou hlavou. „Dopoledne jsme do toho na podání bušili a chodilo to. Takže oni si to pěkně v klidu rozehráli a Paul i ostatní to v pohodě zakončovali. Podle mě jsme už taky podlehli trochu sebeuspokojení, nasazení se snížilo,“ přiznal hrající vedoucí vyškovského týmu Tomáš Luska.

První dva sety odvety dirigovaly hru jasně Holubice, taktovku půjčily domácím jen na začátku třetí sady, kde prohrávaly až o sedm bodů. Ale pár úspěšných bloků a už ji zase pevně dřímaly v rukou. „V kabině mezi zápasy jsme si prostě řekli, že se to stane. Že je potřeba zapomenout a hrát si znovu svou hru bez ohledu na soupeře a na to, jak je zrovna na tom. Ve třetím setu nás trochu dostali, to ano, ale srovnali jsme a koncovka byla zase naše,“ řekl Šmerda. Holubice tedy uzavřely volejbalové dění v hale nejkratším možným způsobem. „Jsme spokojeni s jednou výhrou, s předvedenou hrou už je to horší,“ dodal.

Vyškovské zklamání také nepřepadlo, ale věděli, že kdyby udrželi dopolední suverenitu, mohlo být ještě lépe. „Škoda, stává se nám to často, že druhý zápas je slabší. Asi trochu slabší kondice pro potřebné nasazení, účinnost podání jde dolů, nevím. Výhra je přesto skvělá, to je jasné,“ vyhlásil vyškovský lodivod Luska.

Bučovice bez potíží

V permanenci byly i Bučovice. Sokol zajížděl na palubovku předposledního Jičína a trochu nejistoty pocítil snad jen při těsně prohraném prvním setu odpoledního duelu. Jinak domácí k ničemu nepustil a potvrdil svou pozici na čele tabulky dva body před Holubicemi.

Druhá liga mužů
skupina C
13., 14. kolo
Vyškov – Holubice 3:0 (15, 26, 21), 0:3 (-19, –18, –23)
Nový Jičín – Bučovice 0:3 (-13, –21, –16), 1:3 (24, –14, –24, –17)
Tabulka: 1. Bučovice 27 b., 2. Holubice 25 b., …5. Vyškov 22 b. (o dva odehrané zápasy více).