„Nebudeme asi nejsilnější, jestli odejde Martin Houšť, budeme mít co dělat. Ale když z každého turnaje přivezeme tři body, mělo by to na záchranu stačit,“ řekl před sezonou hrající týmový vedoucí Sokolů Ladislav Dufek. I on těžko tušil, jak dokonale bude jeho parta tento plán plnit. V neděli v Morkovicích to hráči splnili i posedmé v řadě. Jako pořadatelé prohráli s vedoucím Hlukem, aby pak jasně přehráli předposlední Blansko.

Proti Hluku to nebude žádný med, to dobře věděli už před úvodním buly. Slovácký Spartak prohrál ze šestnácti střetnutí jen tři a má impozantní skóre téměř dvou vstřelených branek proti jedné inkasované. Takový poměr potvrdil i v neděli a dlouho to s Bučovicemi vypadalo ještě daleko hůř.

V průběhu třetí třetiny to bylo pro Bučovice hodně nezvyklé a smutné, a to 0:5. „Šance jsme měli, nebyli jsme schopni dát gól. Co prošlo na gólmana, to skvěle pochytal. Nehráli jsme zase tak špatně, chyby přišly, ale málo. Škoda, mohli jsme je potrápit,“ litoval zpětně Dufek.

Uznal ovšem sílu soupeře. „Jsou hodně našlapaní, dokáží dobře bránit a blokovat střely, mají spoustu dobrých herních stránek. Drželi jsme se, co to šlo,“ dodal. Bučovičtí se zvedli až v závěrečné fázi zápasu a Dufkovy dva góly znamenaly snížení na konečných 2:6.

Povinnost tak velela uspět ve druhém bučovickém startu, což nebyl problém. Blansku se letos nedaří a do Morkovic dorazilo v poslepované sestavě. „Nic nehráli, zalezli dozadu. My jsme chtěli začít opatrně, nevletět na ně, aby se nám to nevymstilo, ale to nešlo. Vyhrávali jsme brzy a dost, jen to proměňování šancí. Třeba já jsem asi pětkrát netrefil prázdnou branku,“ sypal si popel na hlavu Dufek.

Mrzet to ho ani jeho spoluhráče moc nemusí. Blanenským společně na zpáteční cestu přibalili jedenáctigólový náklad, přičemž síť jejich branky se rozvlnila jen čtyřikrát. Kýžené tři body tak znovu mají, tentokrát po trochu snazší florbalové práci.

V tabulce nic nového. Sokoli drží klidný střed, mají stejný počet sedmi výher a porážek. „Vychází to neuvěřitelně, bojím se ale příštího turnaje. Máme silné týmy, teď to byla povinnost,“ uzavřel šéf mužstva.

Třetí liga mužů - divize VI., hala Morkovice

FBC Sokol Bučovice – Slovácký FBK Spartak Hluk 2:6 (0:1, 0:2, 2:3), Dufek 2, Dragan. Atlas ČKD Blansko – FBC Sokol Bučovice 4:11 (1:3, 1:5, 2:3), Dragan 4, Dufek 4, M. Kotrba, T. Kotrba, Spirit.

Sestava: Kalous – Spirit, Kolaja, Svoboda – Dufek – T. Dragan, T. Kotrba, M. Kotrba.