V dosavadních jarních utkáních jejich výsledky nebyly nic moc, tentokrát si ale škobrtnutí nedovolili. Druhý zápas ale nálepku lehká práce mít nemůže.

Volejbalový celek vyškovských mužů prozatím klopýtal odvetnými zápasy. Po dvou povinných výhrách ve Šlapanicích u Brna utrpěli po jedné prohře s Holubicemi a brněnskou Slávií, takže vidina obhajoby loňského prvenství v krajském přeboru se trochu vzdálila. Průběžné třetí družstvo soutěže ji mohlo opět přiblížit při sobotních domácích střetnutích proti pátému týmu Sokola Brno – Komárov.

Největším problémem letošních vystoupení Vyškova je soupiska. Z pracovních, studijních i zdravotních důvodů mnozí ze základu chyběli. Vypadá to ale, že se blýská na lepší časy. „Z naší stabilní sestavy nám opravdu v některých utkáním zbylo jen torzo. Na sobotu jsme ale už mohli zapsat navrátilce Lukáše a Rešku, takže už by se to mělo vracet do starých kolejí,“ uvedl vedoucí týmu Tomáš Luska.

On sám o víkendu nehrál, když ho trápí achilova šlacha. Dres nenavlékl ani Meleg. Absence hráčů ale do prvního zápasu nic negativního pro domácí nevnesla. Komárov, jehož dosavadní umístění neodpovídá jeho ambicím, vypadal na vyškovské palubovce haly Za parkem docela neškodně. Naopak domácí neměli větší potíže s žádnou herní činností, a vyzařoval z nich klid. Nebylo tak divu, že po necelých šedesáti minutách hry se diváci dočkali proměněného mačbolu domácích.

Vyškov tak zaznamenal lehké vítězství v poměru 3:0, když hosté si připsali maximálně dvacet bodů v jednom setu. „Byli v silné sestavě, nevím, vypadalo to, že přijeli s respektem a místy jsem je při hře vůbec nepoznával. A my, na co jsme šáhli, to vyšlo,“ uvedl Luska. Ani začátek odpolední duelu nenasvědčoval, že by došlo k nějaké změně v rozložení sil na hřišti. Domácí se s prvním setem nepárali a zvítězili desetibodovým rozdílem. Pak ale hráči Komárova vstali z mrtvých.

Povedenými míči si zvýšili sebevědomí a další dvě dějství patřila jim. Pak se ovšem o slovo znovu přihlásili domácí, a tak aktuálním se stal pátý zkrácený set. A v něm se odehrálo velké drama s přešťastným koncem pro domácí. Komárov si udržoval mírný náskok a vedl dokonce 11:13. Další smeč jednoho z hostů ale skončila diskutabilně v zázemí, což se Brňanům nelíbilo a hlasitými protesty si řekli o žlutou kartu, tedy jeden trestný bod. To Vyškov nakoplo a posledními míči bez chyb otočil na konečných 15:13. To tak znamenalo, že domácí si připsali plný bodový zisk.

„V prvním setu fungovala setrvačnost z předchozího zápasu. Pak jsme se netrápili, ale Komárov se zlepšil. Bohudík včas jsme to zlomili zpět. Protesty hostů o aut podle mě nebyly správné, sami sebe rozhodili,“ uvedl Luska. Jeho tým setrvává na třetí pozici o dva body za vedoucí dvojicí Holubice, Znojmo.