Do jihlavské haly se sjela necelá patnáctka družstev sportovních gymnastek, aby v celkem sedmatřiceti společných pódiových skladbách předvedly rozhodčím své sestavy. Vyškovská děvčata měla zástupkyně v kategoriích E, D, N a J a vystoupila s celkem pěti skladbami.

Nejmenší děvčata zacvičila ve skupině E skladbu bez náčiní. Jejich výkon byl vynikající a vynesl jim hned první místo. Skupina ve složení Markéta Urbancová, Markéta Paludová, Alena Michalková, Kristýna Šťastná, Klára Nohelová a Denisa Gottvaldová se tak mohla radovat z prvenství pro ni hned v úvodním podniku sezony.

Podobně se vedlo i Nadějím, na stupně vítězů dosáhla i děvčata z kategorie N. Michaela Pavlíková, Anna Taušová, Eliška Trněná, Simona Bohuslavová, Veronika Nohelová a Eva Schmiedová se předvedly v sestavě s obručemi. Svým výkonem dokázaly, že jsou v dobré formě a mají na to, aby vyhrávaly.

Zle se nevedlo ani děvčatům v kategorii D, kde startovala hned dvě družstva. I tyto dívky se předváděly s obručí a jejich sestavy získaly třetí a osmé místo.

Skupina nejstarších děvčat juniorek se představila ve společné skladbě se stuhami a jejich prezentace prvků stačila na slušné páté místo v konkurenci ostaních družstev.

Vyškovanky si tak v Jihlavě připsaly na konto tři medailové pozice – dvě první a jedno třetí místo – a dovedly tak zúročit svou tvrdou přípravu. Nejbližší závod je čeká již tento víkend v Brně. Zdejší oddíl moderní gymnastiky je pořadatelem dalšího pohárového závodu, jenž nese název Mantila Gym Cup 2008.

Týden nato je na pořadu dlouho očekávaný domácí oblastní přebor ve společných skladbách, který se uskuteční ve vyškovské hale Základní školy Purkyňova. Hlavním organizátorem je SK Trasko Vyškov.

Koncem listopadu čeká závodnice účast na Mistrovství České republiky ve společných skladbách v Prostějově. „Chtěly bychom tam obsadit přední umístění,“ uvedla vyškovská trenérka Kateřina Kapounková.