V dopoledním střetu se hra vyvíjela jasně k úspěchu hostí. Po prvních minutách rozvinuly protihráčky mohutný útok. Domácí basketbalistky se zpočátku tvrdě pouštěly do obranných i útočných akcí, ale děvčata z Bílovic měla jistější ruku při střelbě na koš.

Po prvních dvaceti minutách si vytvořila velký bodový náskok v podobě stavu 28:55. Vyškovanky trápily nezpracované přihrávky a neproměňování četných šancí, které měly pod košem. Za stálé instruktáže a povzbuzování trenéra Miloslava Brtníčka však nedovedly skóre obrátit ve svůj prospěch. Sokyně postupně svůj náskok zvyšovaly až na třicetibodový odstup ve třetí čtvrtině. Závěrečná část prvního utkání se již jednoznačně nesla ve prospěch Bílovických, které celý souboj zakončily stavem 46:106.

„Je nás málo v družstvu, jsme velmi oslabení, trápí nás absence v podobě nemocí, problémů se zády. Chybí nám hráčky, navíc soupeřky předvádí vynikající hru,“ povzdechl si po prvním duelu Brtníček.

Na počátku druhého zápasu se domácí košíkářky vrhly do víru zápasu s novou chutí, tentokrát bez jejich týmové opory Zuzany Ševčíkové.

Vyškovanky zlepšily útok, ale protihráčky jim nedaly příliš šancí. Opět se ukázala jejich rychlost, přesnost na přihrávce a následné přesné umístění míčů do koše. V polovině si opět vytvořily více jak destibodový náskok. Soupeřky častokrát chodily samy na koš a neustále zvyšovaly svoje vedení. Domácí hráčky si v obraně držely příliš velký odstup a to se jim nevyplatilo.

V závěru utkání domácí ještě zabojovaly, ale již nic nedokázaly změnit na finálním výsledku 35:62.