To je poslední a nejdůležitější úkol sezony bučovických florbalistů. Pro vedoucí tým třetiligové divize VI. by to znamenalo klid při večerní plánované týmové rozlučce a hlavně největší úspěch klubové historie a florbalového Vyškovska vůbec. „Prostě nám to nesmí proplout mezi prsty, to nesmíme připustit. Asi bychom toho do smrti litovali," zdůraznil důležitost rozuzlení celého ročníku vedoucí týmu Ladislav Dufek.

Je to už třetí pokus dlouhodobého lídra tabulky jak definitivně rozhodnout o prvenství. Při předchozích dvou turnajích to nevyšlo, i když vždycky se Bučovičtí posunuli vytouženému poháru zase o trochu blíž. Teď je situace o to jasnější.

Spirit bude chybět

Dufkova družina musí hájit pětibodový náskok před Hlukem, který má lepší bilanci vzájemných zápasů, bojovat bude až v neděli a navíc s hratelnými soupeři. Nezbývá tedy, než o den dříve utnout všechny teorie alespoň dvoubodovým ziskem v zápasech proti VSK VUT Skurut Hai Brno a FBŠ Hattrickem Brno B. „Když bude nejhůř, budeme den čekat, ale to je totálně krizový scénář. Navíc věřím, že oni si to své uhrají. My prostě musíme taky, celou sezonu se držíme na špici, tak to prostě nejde pokazit," prohlásil.

Jedna komplikace přišla už několik dní před úvodním buly. Kdo trochu zná bučovické florbalové poměry, ví, že mužstvo nastupuje stabilně v sedmi či osmi lidech a každá absence tak znamená velké oslabení. „Nemůže hrát Michal Spirit, nepustí ho pracovní povinnosti. Je to náš asi nejlepší bek, mozek defenzivy. Budeme tak muset stáhnout do obrany někoho z útočníků," prozradil Dufek.

Volba podle všeho padne na Tomáše Kotrbu, jenže i on není fit. Často laboruje s nataženým stehenním svalem a zranění si znovu obnovil při posledním odehraném turnaji. Těsně před zápasem tak bude muset dohánět malé tréninkové manko.

A kdo vlastně bude Bučovicím v cestě za titulem stát? V deset dopoledne odstartuje jejich bitva s Hattrickem Brno B. Ten sice hraje „jen" klidný střed tabulky, ovšem slabý není, o čemž se mohli sokoli přesvědčit před necelým měsícem. Remízu zachraňoval Dufek v předposlední minutě a celkem pětkrát zazvonila konstrukce bučovické svatyně. „Minule jsme měli velké štěstí. Těžko se přes ně přechází, taky tam budou mít určitě nějaké borce z áčka. Každý zápas ale začíná nula nula, takže proč bychom nemohli vyhrát i s nimi? Šetřit se určitě nebudeme, jdeme celou sezonu zápas od zápasu a teď to nebudeme měnit. Žádné taktizování nečekejte," odmítl spekulace útočník Tomáš Dragan.

Těm by nasvědčovala skutečnost, že odpoledním protivníkem Bučovic bude předposlední Skurut Hai Brno, a tak by hráči mohli trochu šetřit síly. „Nejsou tak slabí, minulý rok jsme s nimi odehráli dva vyrovnané zápasy. Mají v týmu pár šikovných střelců, které je třeba co nejvíc pohlídat. Viděl bych to tak, že jak my můžeme překvapit Hattrick, tak můžou Skuruti překvapit zase nás," konstatoval.

Připomeňme, že ať už to v sobotu dopadne jakkoli, bučovická parta si podle všeho druhou ligu stejně zahraje, protože příští soutěžní ročník bude klubově vystupovat ve druhé lize jako rezervní celek klubu Aligators Klobouky. „To je pravda, ale my si to chceme vybojovat sami. Tak by to bylo lepší. Byl by to velký úspěch a makáme na tom celý rok," uzavřel Dufek.

III. liga mužů

Divize VI.

Sobota, hala Rousínov

Hattrick Brno B – Sokol Bučovice (10.00), VUT Skurut Hai Brno – Sokol Bučovice (14.30)

Čelo tabulky:

1. Bučovice 13 1 4 119:86 40
2. Hluk 11 2 5 127:86 35
3. Hornets 11 1 6 113:99 34