Jedinou florbalovou soutěží, v níž se o víkendu objevil zástupce z Vyškovska, byl jihomoravský přebor. V divizi B, jejíž los včera vypravil účastníky na turnaj do Valtic, bojují i borci ze Slavkova u Brna. Ti chtěli potvrdit dobrý začátek sezony a udržet se také po třetím dnu ve špici jedenáctičlenné tabulky.

V prvním slavkovském utkání si podle předpokladů měl Sokol poradit s vysokoškolským výběrem Brno Wolves a stalo se, i když nikoli lehce. Prohrával a při těsném vedení ve třetí třetině čelil i trestnému střílení. Těžkou chvíli přečkal a uzavřel na 4:2. „Výhra se rodila těžce, i když jsme měli územní i herní převahu. Trestné střílení byl zlom, dobře, že to tak dopadlo,“ řekl brankář a týmový šéf Jan Šícha.

Slavkovští odpoledne zkřížili hole ještě s výběrem „mix“ Břeclav-Lanžhot C, kterému se dosud v divizi také daří. Přestřelka skončila remízou 7:7, i když Sokol vedl už 7:4. „Naše hra byla dobrá, ale předvedli jsme individuální chyby a nechali je před koncem zbytečně vyrovnat. Čtyři body je podle představ, to ano. Ale byl tam tříbrankový náskok, kousek od druhého vítězství, takže mohlo být ještě lépe,“ okomentoval výsledky Šícha.

Sokol je po šesti kolech krajského přeboru druhý se stejným bodovým ziskem jako jejich nedělníprotivník Břeclav–Lanžhot C.