Důležitý dvojzápas, který napoví o pozici lídra krajského přeboru, mají před sebou vyškovští volejbalisté. Týmu se stoprocentní bilancí deset utkání, deset výher, se postaví jen jednou poražené Znojmo. Trumf známého prostředí duelu má v kapse Vyškov.

O důležitosti dvou sobotních soubojů se začátky v deset a třináct hodin nikdo ani trochu nepochybuje. „Může to dost naznačit, jak se přebor bude vyvíjet dál, zatím se pereme o první místo jen my se Znojmem. Je ale pořád začátek sezony, vítězství či prohra nemusí ještě nic znamenat,“ uvedl hráč a vedoucí týmu Tomáš Luska. Jeho celek se zatím výborně vyrovnal s faktem, že nedisponuje zrovna nejširším kádrem. „Je nás málo, jak kvůli zraněním, tak i pracovním důvodům. Ale kostra týmu, je dá se říci, stálá a ta to táhne,“ dodal.

A jaké jsou cíle vyškovských volejbalistů pro zítřejší důležité zápasy v areálu Za Parkem? Dvěma výhrám se samozřejmě podle slov týmového vedoucího hráči bránit nebudou, ale jsou si vědomi síly soupeře. „Jsme vyrovnané celky. Když uhrajeme jedno vítězství, budeme myslím docela spokojeni, protože stále průběžné pořadí povedeme. Neradi bychom odcházeli dvakrát v roli poražených,“ předsevzal si Luska.